App Store Google Play
Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

24 Серпня 18:52
Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я просто пару разів тримав в руках ті гроші. Одного разу в дитинстві увесь наш сільський стадіон на кілька днів вщент заповнили козаки. Там були величезні шатри, куліш, якісь пісні, двіж. Всі були щасливі, було багато жовтоблакитного (саме жовтоблакитного). Потім я виріс і зрозумів що то було святкування 500-річчя козацтва у 1990-му. На балконі нашої квартири прописався блакитножовтий (саме так, блакитножовтий) прапор.
 
На роботі у мами у офісі був величезний барельєф із Леніним, по тєліку ще років 10 показували радянські фільми про відповідальних міліціонерів, карколомні погоні на "Жигулях", я знав про існування формату "многосерийный фильм" ще задовго до "Нетфлікса". В житті люди говорили про важкі часи, закриття заводів, шо американці зробили з нас просто полігон для своїх експериментів. Випробовують на нас їжу із якимось страшним ГМО і барвниками. Чув я і що якась там рок-музика - це сатанинський обряд. Особливо страшна секта "Чорна Субота". Вона спеціально грає якусь тяжку музику, що створює глибокий нейропсихологічний ефект на натовп і робить з нього стадо людей, готових на все. Black Subbath, я до речі якось так і не слухав по серйозному:)
 
Усі голосували за комуністів, але перемагав Кучма. Доходило до тяжких суперечок. Бо за нього голосувала здебільшого молода меншість. Вона зі слів тих, хто голосував за комуністів "ще жизні не бачила". День Незалежності був дуже формальним святом, яке нічого не залишало у пам'яті. Країна дивилася "Брата-2" там де був нормальний, наш простий парєнь, шо нагнув у Чікаго чуваків із горами бабла, а його брат виніс у Нью-Йорку якусь могутню українську мафію і вбив "бандєровца" зі словами:
- Ви мне ещё за Севастополь ответите.
 
Десь коли із кожного утюга показували "Бригаду", соцдослідження показували що якби відбувся повторний референдум за Незалежність, то його результати були іншими. Йшли служити в армію якісь лохи, які не змогли відкупитися чи не пішли на навчання в університет. Але якщо загребли уже когось, то проводи перетворювались на кількаденну п'янку. Однокласники, які приходили з армії розповідали про "дідовщину", "слонів", інших звірів, як вони відмудохали якогось хлопця під закінчення служби і загадково посміхалися, коли я питав про сенс усього цього. Шось більш-менш пристойне, пов'язане з синьо-жовтою армією показали по тєліку одного разу. Це був спільний із росіянами парад на 9 травня у Москві. А пристойне у реальності зі мною сталося одного разу, коли хлопців якось звільнили з уроків, везли півдня під Кривий Ріг по спеці аби ми в якомусь яру вистрілили 4 патрони чергою і зібрали гільзи.
 
Все почало сейрозно змінюватися тільки десь 8 років тому. Тоді з'явилася критична маса людей, для яких Незалежність вимірювалася у загиблих людях. Ну а зараз ми доросли до того, що довелося вести війну за Незалежність у найбільшій війні в Європі з 1945-го року з тисячею кілометрів фронту при загрозі якщо не ядерного удару, то виносу в повітря найбільшої АЕС Європи. Нас ніхто не питав чи згодні ми на це і чи готові. Нам не лишили вибору. Так, наче нас не існує.
 
Зараз більшість з нас дивляться на дикість ворога і вона уже не пам'ятає що фактично ми самі колись там жили. Ми ж не завжди були такі круті, як зараз. І попереду у нас буде ще багато викликів. Ми знаємо, перемога за нами і з неї все тільки почнеться. Бо наша перемога не тільки зробить з нас остаточно націю, але й закладе формування інших. Так уже повелось. Ніхто не питав нашої згоди.


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...