App Store Google Play
Максим Мірошниченко

Нинішня російсько-українська доволі специфічна

20 Червня 21:05
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.
Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту ворожих тяжких куль, які несподівано для мене пролетіли аж надто велику відстань. Наступного дня пацани на ютубі знайшли відос самого стрілка. І я зрозумів, що то влупили з тротитанкової рушниці - зброї про яку я чув тільки в роликах про Другу Світову.
Фактично між нами з росіянами по землі та березі моря пролягають фронти ледь чи не 1СВ в тисячі кілометрів, стерті з лиця землі міста, а під окупацією цілі регіони. Але у віртуальному просторі шеврони та диспозицію ворога видно і без запуска дрона. Ворожі новини та аналітику ми бачимо відкрито в режимі реального часу майже однією мовою - росіяни теж потроху вивчають українську.
Перші ходи з 24-го лютого були за росіянами і це був добре підготовлений, агресивний і аж занадто амбітний натиск. Щодня малювалося по 5-6 "котлів" на кілька областей, Києву залишалося триматися кілька днів, Суми оточувалися разів 5. Досі не забуду як саша коц запостив фото монументу Батьківщини-Матері із флагштоком з підписом, що таку панораму російські війська бачуть у свою "оптику", хоча насправді було видно, що це фотка зроблена з мобілки і її можна було зробити тільки з Русанівки. Якийсь симпатик "русского міра" скинув.
Кожен наш облцентр мав свого "російського" інформаційного антипода у телеграмі із десятками і сотнями тисяч підписників і новини які там транслювалися дійсно били по емоціям і могли би стати джерелом для нас.
Але все це перекреслили перші успіхи ЗСУ на полі бою. "Котли" і охоплення на кілька областей зменшились до кварталів Сіверодонецька.
І зараз уявити щоб якийсь російський канал став джерелом інформації для українців важко. Це при тому, що у війні основна маса населення шукає не правду, а емоцію, яку їй буде легше обґрунтувати. І навіть якщо людина гірко розчарується у попередній емоції, то скоріш за все вона всеодно піде не за правдою, а просто обере за орієнтир протилежну емоцію.
Надто багато у росіян брехні, а головне - ненависті, нерозуміння українського, зверхнього ставлення. Це настільки для них органічно, що ці помітні нам маркери росіянам неможливо завуалювати.
Найуспішнішими їх інформаційними перемогами є тільки ресурси на окупованих територіях і нещодавно зроблена газета грамотною українською мовою, що розповсюджується серед наших полонених. Ці "перемоги" обумовлені виключно тим, що мешканці окупованих територій та полонені фізично не мають доступу до альтернативних джерел інформації.
Українські ресурси не мають успіху серед росіян тому, що за ними умовно не стоїть багато успіху. Так прокол із крейсером "москва" став сильним ударом і для російської пропаганди, але це ж не російська армія зараз поволі відступає і обороняється. Тому особливих причин для росіян сильно вірити "укроновинам" у росіян немає.
Відтак, і на інформаційному полі ми маємо майже теж саме відображення статичних фронтів. Російська пропаганда працює виключно на свою аудиторію, а українська - на свою.
Проте є приклади "заходів" на територію противника. Із перших днів війни в російському та і в українському сегменті телеграму набрав популярності один канал, який смачно доносив санкційні удари по росії.
Довгий час я думав, що це - чисто російський ресурс, поки одного разу там не з'явилась новина українською мовою, але через кілька секунд щезла. Проте це теж доволі умовна "вилазка" на територію ворога, бо вона привертає увагу росіян-антипутінців.
Створити якийсь авторитетний для ворога ресурс виглядає малореальним завданням і 4-ий місяць війни для цього дуже малий строк.
Проте є один російський ресурс у телеграмі, який активно маскується під український. Це канал, який пишеться ніби-то від імені українського військового блогера із десятками тисяч підписників. Проте переглянувши 4-5 його публікацій чітко видно, що це пише не українець. Навіть крізь здавалося б "правильні" маркери "русня" і "мокша", репости українських новин, там домкратом пробивається російський фашизм прилєпіна:)
І люди це відчувають. Аудиторія каналу в більшості своїй росіяни. Це стало видно по кільком голосуванням на каналі. прилєпін було кілька разів пробував через той ресурс зібрати кілька тисяч гривень на коптер, але шось "укри" гроші не понесли:)
 


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...