App Store Google Play
Ярина Желдак

Справедливість у справах Майдану: переклад рішень Європейського суду з прав людини за скаргами майданівців

23 Лютого 12:45
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне.
 
Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули.
 
21 січня 2021 року ЄСПЛ виніс кілька рішень по "справам Майдану". Я переклала два з них: "Дубовцев та інші проти України" (вона ж - справа дніпровських майданівців, справа 26 січня) та "Луценко і Вербицький проти України" (про викрадення І. Луценка та Ю. Вербицького, їх побиття і смерть Юрія).
 
Кілька слів про переклади:
- це неофіційний переклад, виконаний не за гроші. Тут можуть бути одруківки, так. Вибачте, я намагалася все проглянути, але могла пропустити.
- це повний переклад. Кожного пункту рішення, з першого і до останнього. Не пропущені посилання та цитати, вони теж перекладені, але, на жаль, не клікабельні.
- хтось напевно зробив більш якісно, хтось - швидше, хтось - і якісніше, і швидше. Але я не професійна перекладачка, я - це просто я, дівчина, яка хоче, щоб про ці події ніколи-ніколи не забули, і щоб люди дізналися більше про оцінку подій Майдану ЄСПЛ.
- у перекладах збережена структура для тих, хто цікавився, які рішення виносить ЄСПЛ, але з якихось причин не розібралися раніше. Є можливість прочитати повністю, але це не дуже цікаве чтиво.
- я намагалася спрощувати конструкції, але робила це не усюди. Тому деякий формалізм інколи пропущений, терміни можуть не співпадати з Мін'юстівськими перекладами, але потрапити в усе на 100 відсотків у мене не було мети.
 
Поширюйте, якщо думаєте, що комусь то буде цікаво. Або читайте самі.
 
Бо це - визнання нашого протесту на міжнародному рівні.


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...