App Store Google Play
Максим Мірошниченко

Дніпро змінюється та розвивається

18 Листопада 22:13

В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на Привокзальну площу і зв'явилося таке відчуття що й не від'їздив нікуди. Поки дійшов до Озерки, здалося, що майже рік життя у столиці було просто сном.

Але уже на перехресті біля Озерки з подивом побачив як чувачок років 40-50 перебігає дорогу на червоне світло і зрозумів, що я все-таки киянин уже. Широкі столичні магістралі відбивають бажання випробовуючи долю, скакати перед авто в намаганні зекономити 30-40 секунд життя в очікуванні зеленого світла.

Взагалі дивно відчути, що ти можеш пішки за 20-25 хвилин дістатися з вокзалу в центр міста і паралельно зустріти кількох людей, яких не бачив ще з університету. Потім ще кілька днів я ловив себе на дивному відчутті, коли ти зустрічаєш купу знайомих людей поки йдеш головним проспектом міста чи просто сидиш там і п'єш каву. Вже на цьому рівні відчувається "невеликість" Дніпра.

Разом з тим помітив, що місто все-таки змінилося. Навіть чисто візуально. За 1 рік в ньому відкрилася купа нових кафе, стало багато автобусів. Коли я побачив, що доволі знакові 146-ша та 101-ша маршрутки - це уже навіть не "Богдан", в мене ледь не відпала щелепа. Приємно вразила реконструкція вулиці Короленка (вживу бачив вперше) та Яворницького.

На цих невеличких пиптиках у один квартал втулили багато чого цікавого причому помітно, що реконсруктори втілили у Дніпрі нові, досі небачені тут рішення. Щодо Яворницього, то я вперше в житті побачив які на тій вулиці доволі цікаві та приємні житлові будинки, які раніше були закриті пластиковими кіосками та старими деревами. Ну і помітно, що в центральних кварталах постійно щось перекопують. В общєм двіжуха там якась відбувається

На цьому моя осанна закінчується. Навіть тут з Києва мені було видно настільки в Дніпрі загострилася боротьба між різними групами впливу. Грубо кажучи, у місті два клани, у яких кандидати в мери вийшли у другий тур. Ці групи настільки впливові, що вони купують людей у місцевих осередках рейтингових загальнонаціональних партій - будь то ЄС чи опзж. Одна і та ж група може купити частини чи усю франшизи партій, які на всеукраїнському рівні можуть бути ворогами, але в Дніпрі ті ж опзжшики єесівці без проблем публічно підтримають Філатова.

Усе, що становить якийсь незалежний сегмент громадського суспільства або пафосно пролітає фанерою над Новим мостом, як Демальянс, які зі своїми 3% на повному серйозі очікували якихось дебатів аж із самим Філатовим, або обов'язково підуть за зарплатою в Амстердам чи в "Ікру". Чітко видно як деякі незалежні до того ЛОМИ місцевого фейсбучика чітко працювали проти "ворожого" кандидата, прикриваючись тим, що "він мені ніколи не подобався" (і це часто дійсно було органічним виправданням). І це трохи смішно адже місцевий фейсбучик навряд чи вирішував долю цих виборів хоча би в межах 3%.

Я зустрічався з кількома знайомими, які колись були незалежними активістами, а зараз працюють або із філатівською "Пропозицією" або із надзвичайно ідеологічною партією, яка зараз фактично куплена однією групою так і з тими, хто залишається відстороненим від цього. І всі розуміють що це - об'єктивні реалії і лише твоя справа, як ти впишешся у цей місцевий жосткий світ.

Це усе трохи додає суму, але разом з тим цілком зрозуміло, що Дніпро - місто не єдине у цьому плані. Так склалося, що на місцях влада належить місцевим групам, яким до одного місця питання якоїсь там ідеології.

Втім, як би там не було, Дніпро все ж змінюється та розвивається, незалежно від того що звідти молодь валить у столицю чи прямо закордон. Це - молодь. З нею таке відбувається постійно. А місто на Дніпрі стоїть. І приємно туди приїзджати, згадувати юність, яка там пройшла. І скажу, що порівняно з 2004 роком, коли я, приїзджий вперше вийшов на вокзалі Дніпра і 2020-им, коли я вдруге вийшов на тому ж вокзалі як приїзджий, місто дуже змінилося. У позитивну сторону.

P.S. І про вибори (як же без цього). Логіка притомних людей, які підтримують Філатова мені зрозуміла. А от логіка притомних людей, які підтримують Краснова - ні:)У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...