App Store Google Play
Андрій ДЕНИСЕНКО

Готська фортеця

12 Квітня 20:32

Данпарстадт або Данпарштадт - саме так могло би називатися наше місто на Дніпрі. І зовсім не внаслідок перемоги Третього Райху.

Десь на середній чи нижній течії головної ріки нашої країни 1800-1645 років тому саме з такою назвою стояла столиця держави германського народу готів.

Готія контролювала величезні обшири східної Європи від Вісли до Дону, мала високий рівень розвитку, а територія України - населення переважно з германців, їхніх сарматських союзників і витіснених на Полісся слов‘ян, які під проводом вождя антів Божа повставали за свою незалежність проти конунга Германаріха.

На згадку про ті часи у Башмачці на Січеславщині залишився оцей пагорб, на якому стояла готська фортеця, що мала кам‘яний фундамент 60 на 40 метрів і стіни - за зразком римських оборонних споруд.

Звідси 30 км до обласного центру і 4 км до Будильського порогу.

Проритий рівчак, розкидане каміння можна побачити тут і зараз.

А діючий цвинтар поруч з колишніми стінами створює ілюзію, що населення тут не змінювалося віками й україномовні нащадки башмачанських готів і досі ховають своїх небіжчиків на старому племінному місці.

І, найголовніше, хвала Ісу, Одину і Дажбогу - сюди не дотягнулася тупа і каральна рука карантину, від якої у нинішньому Данпарстадті сховатися важче, ніж від стріли диких і лютих гунів, під натиском яких у 375 році впав Готаланд.

П.С. Звісно, якби гунська навала не змела готів, наші предки ніколи би не заселили всієї України, а повстання Божа було би першою і останньою з наших національно-визвольних воєн.

Можливо, так і з карантином, драконівські, незабезпечені й часто бездумні заходи якого на фоні масового мародерства Зечиновників допоможуть, нарешті, нашій землі прокинутися і очиститися від наростів зеленої плісняви.4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...