App Store Google Play
Андрій ДЕНИСЕНКО

Готська фортеця

12 Квітня 20:32

Данпарстадт або Данпарштадт - саме так могло би називатися наше місто на Дніпрі. І зовсім не внаслідок перемоги Третього Райху.

Десь на середній чи нижній течії головної ріки нашої країни 1800-1645 років тому саме з такою назвою стояла столиця держави германського народу готів.

Готія контролювала величезні обшири східної Європи від Вісли до Дону, мала високий рівень розвитку, а територія України - населення переважно з германців, їхніх сарматських союзників і витіснених на Полісся слов‘ян, які під проводом вождя антів Божа повставали за свою незалежність проти конунга Германаріха.

На згадку про ті часи у Башмачці на Січеславщині залишився оцей пагорб, на якому стояла готська фортеця, що мала кам‘яний фундамент 60 на 40 метрів і стіни - за зразком римських оборонних споруд.

Звідси 30 км до обласного центру і 4 км до Будильського порогу.

Проритий рівчак, розкидане каміння можна побачити тут і зараз.

А діючий цвинтар поруч з колишніми стінами створює ілюзію, що населення тут не змінювалося віками й україномовні нащадки башмачанських готів і досі ховають своїх небіжчиків на старому племінному місці.

І, найголовніше, хвала Ісу, Одину і Дажбогу - сюди не дотягнулася тупа і каральна рука карантину, від якої у нинішньому Данпарстадті сховатися важче, ніж від стріли диких і лютих гунів, під натиском яких у 375 році впав Готаланд.

П.С. Звісно, якби гунська навала не змела готів, наші предки ніколи би не заселили всієї України, а повстання Божа було би першою і останньою з наших національно-визвольних воєн.

Можливо, так і з карантином, драконівські, незабезпечені й часто бездумні заходи якого на фоні масового мародерства Зечиновників допоможуть, нарешті, нашій землі прокинутися і очиститися від наростів зеленої плісняви.В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...