App Store Google Play
Кирило ДОРОЛЕНКО

Криза Глобалізму в ЄС чи підтвердження фундаментальності національних держав?

18 Березня 10:48

Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіально близький до нас ліво-ліберальний Європейський Союз чомусь різко почав ізоляцію країн в межах адміністративних кордонів своїх держав, обмежуючи авіасполучення та експорт товарів першої необхідності. Громадяни ЄС почали повертатися до країн свого громадянства незважаючи на те, що вони живуть в наддержавному утворенні.

Обмеження і ізоляція це так не характерно для глобального світу. Що від цих всіх подій виникає декілька питань:

????Невже втручання у «вільний ринок», що приписаний до ліберальної ідеї, через припинення торгівлі медикаментами, означає визнання його нездатності врегулювати це питання самостійно?

????Невже пріоритетність власних держав більша, ніж можливість локалізувати розповсюдження вірусу ще на підступах до власних кордонів, в місцях найбільшого поширення?

????Невже ідентифікація себе як жителя Євросоюзу піддалась жорстким сумнівам на тлі пандемії і люди обрали свої національної держави в якості прихистку, бо відчувають що жодна з країн ЄС окрім як їх власна держава не буде піклуватись про них належним чином?

Вперше в своєму житті я бачу такі безпрецедентні заходи по карантину. Виявилося, що питання боротьби з розповсюдженням СOVID-19 це перш за все питання вдалого адміністрування та процесу вчасної ізоляції. Саме національні держави більш ефективно проявляють себе в боротьбі з пандемією коронавірусу, незважаючи на наднаціональні органи управління. А довіра людей все більше схиляється в бік держав свого громадянства, тим часом, як ідеї глобалізму провалилися в технічній реалізації.

Чомусь глобалісти не закрили кордони в межах територіальних одиниць де висока кількість уражених; Чомусь ідеологія наднаціонального не дала впевненості громадянам світу, і вони почали повертатися додому, навіть в ті регіони де високий ризик заразитись, а не лишаються в більш безпечних країнах; Чомусь замість направлення необхідної медичної допомоги в місця найбільшої кількості уражених для локалізації захворювання, медикаменти закриваються в межах кордонів національних держав.

Для критиків глобалізму та євроскептиків немає більш ідеального часу для реалізації своїх ідей)

Звісно, через деякій час все стабілізується і світ повернеться на наднаціональні рейки, але фундаментальність національних держав складно буде заперечити.

P.S. Тим часом тисячі українців по всьому світу чекають повернення до дому.Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...