App Store Google Play
Кирило ДОРОЛЕНКО

Криза Глобалізму в ЄС чи підтвердження фундаментальності національних держав?

18 Березня 10:48

Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіально близький до нас ліво-ліберальний Європейський Союз чомусь різко почав ізоляцію країн в межах адміністративних кордонів своїх держав, обмежуючи авіасполучення та експорт товарів першої необхідності. Громадяни ЄС почали повертатися до країн свого громадянства незважаючи на те, що вони живуть в наддержавному утворенні.

Обмеження і ізоляція це так не характерно для глобального світу. Що від цих всіх подій виникає декілька питань:

????Невже втручання у «вільний ринок», що приписаний до ліберальної ідеї, через припинення торгівлі медикаментами, означає визнання його нездатності врегулювати це питання самостійно?

????Невже пріоритетність власних держав більша, ніж можливість локалізувати розповсюдження вірусу ще на підступах до власних кордонів, в місцях найбільшого поширення?

????Невже ідентифікація себе як жителя Євросоюзу піддалась жорстким сумнівам на тлі пандемії і люди обрали свої національної держави в якості прихистку, бо відчувають що жодна з країн ЄС окрім як їх власна держава не буде піклуватись про них належним чином?

Вперше в своєму житті я бачу такі безпрецедентні заходи по карантину. Виявилося, що питання боротьби з розповсюдженням СOVID-19 це перш за все питання вдалого адміністрування та процесу вчасної ізоляції. Саме національні держави більш ефективно проявляють себе в боротьбі з пандемією коронавірусу, незважаючи на наднаціональні органи управління. А довіра людей все більше схиляється в бік держав свого громадянства, тим часом, як ідеї глобалізму провалилися в технічній реалізації.

Чомусь глобалісти не закрили кордони в межах територіальних одиниць де висока кількість уражених; Чомусь ідеологія наднаціонального не дала впевненості громадянам світу, і вони почали повертатися додому, навіть в ті регіони де високий ризик заразитись, а не лишаються в більш безпечних країнах; Чомусь замість направлення необхідної медичної допомоги в місця найбільшої кількості уражених для локалізації захворювання, медикаменти закриваються в межах кордонів національних держав.

Для критиків глобалізму та євроскептиків немає більш ідеального часу для реалізації своїх ідей)

Звісно, через деякій час все стабілізується і світ повернеться на наднаціональні рейки, але фундаментальність національних держав складно буде заперечити.

P.S. Тим часом тисячі українців по всьому світу чекають повернення до дому.У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...