App Store Google Play
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

2 Березня 16:02

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.

Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана попереднім Президентом, ліквідувала в першу чергу.
Це те, що інтуїтивно намагався втілити Дмитро Ярош, зі своїми ДУКами та УДА, і те, що йому не вдалось.

Ви зрозумієте, зараз, що я маю на увазі.

Що таке Конвент?
Я дійсно здивований, що людям не цікаво пройтись сторінками інтернету, аби розібратись. Там все дуже докладно розписано.
Національний Конвент - це Конституційне зібрання часів Великої Французької Революції 1789-1799 року, яке діяло в період з повстання 10 серпня 1791 до 26 жовтня 1795 року.
Армія Конвенту, відповідно, - це армія республіканського уряду Франції.
Армія Конвенту - це армія нового типу, породжена «революційною творчістю мас».
До неї військова служба була в руках дворянства і професійних солдатів.
Армія ж Конвенту - це перша в світі НАЦІОНАРЛЬНА АРМІЯ, яка є дітищем всього народу.

Перші її формування - це загони Національної гвардії, заснованої ще у 1789 році. Проте Нацгвардія грала роль ту саму, що й наша НГ: внутрішні війська, які займалися «дотриманням внутрішнього спокою».

Регулярна ж, стара армія, або, як її тоді називали «лінійні війська», переживала страшну кризу. Офіцирство було ворожим новому режиму. Не рідко командири переходили до ворогів, зраджували або ж емігрували за кордон.
В результаті, лінійні війська стали ненадійними, втратили дисципліну, хоч і зберегли, хоч якийсь порядок, завдяки звичці до служби.
Головною складовою Армії Конвенту з 1791 року стали ... добровольчі батальйони (!!!)
Тоді їх називали «Національні батальйони добровольців (або волонтерів)». З серпня 1791 року добробати офіційно прирівняли до лінійних військ.
Завдяки добробатам, чисельність армії виросла зі 175 000 до 650 000.
Дефіцит офіцирів перкрили за рахунок надання чинів армійським унтер-офіцерам і через відкриття «Школи Марса», до якої кожна префектура була зобов’язана прислати по шість юнаків на навчання.
Франція отримала можливість вести війну одразу на кілька фронтів.

Але і проблеми французьких добробатів були ті самі, що і у наших: постачання.
Зброї не було - одна фузея на десятьох. Навіть у паризьких добробатів було по два набої на ствол.
Доброволи були погано одягнені, не мали спорядження. Більшість постачання здійснювалось за рахунок «добровільних помічників» - аналог наших волонтерів.

Тільки, на відміну від України, у Франції тоді до влади прийшли справжні революціонери, а не прихована контра, яка боялася свого повсталого народу більше ніж сепарів і московітських окупантів, тому Армія Конвенту, після реорганізації, стала справжнім ударним інструментом завоювань і розповсюдження могутності, щитом і мечем Республіки.
Лінійні війська у 1793 році були об‘єднані з добробатами. З розрахунку один лінійний батальйон на два добровольчих. Злиті таким чином підрозділи утворювали полки і напівбригади, а сам принцип такого злиття отримав назву «амальгами».
У нас же з добробатів зробили жупел і предмет оббріхування, поступово угробивши весь рух.
Тепер от завивають про повернення совка до армії. А чого ви очікували?)))

Тож, Армія Конвенту - це революційна армія - знаряддя Революції)4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...