App Store Google Play
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

2 Березня 16:02

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.

Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана попереднім Президентом, ліквідувала в першу чергу.
Це те, що інтуїтивно намагався втілити Дмитро Ярош, зі своїми ДУКами та УДА, і те, що йому не вдалось.

Ви зрозумієте, зараз, що я маю на увазі.

Що таке Конвент?
Я дійсно здивований, що людям не цікаво пройтись сторінками інтернету, аби розібратись. Там все дуже докладно розписано.
Національний Конвент - це Конституційне зібрання часів Великої Французької Революції 1789-1799 року, яке діяло в період з повстання 10 серпня 1791 до 26 жовтня 1795 року.
Армія Конвенту, відповідно, - це армія республіканського уряду Франції.
Армія Конвенту - це армія нового типу, породжена «революційною творчістю мас».
До неї військова служба була в руках дворянства і професійних солдатів.
Армія ж Конвенту - це перша в світі НАЦІОНАРЛЬНА АРМІЯ, яка є дітищем всього народу.

Перші її формування - це загони Національної гвардії, заснованої ще у 1789 році. Проте Нацгвардія грала роль ту саму, що й наша НГ: внутрішні війська, які займалися «дотриманням внутрішнього спокою».

Регулярна ж, стара армія, або, як її тоді називали «лінійні війська», переживала страшну кризу. Офіцирство було ворожим новому режиму. Не рідко командири переходили до ворогів, зраджували або ж емігрували за кордон.
В результаті, лінійні війська стали ненадійними, втратили дисципліну, хоч і зберегли, хоч якийсь порядок, завдяки звичці до служби.
Головною складовою Армії Конвенту з 1791 року стали ... добровольчі батальйони (!!!)
Тоді їх називали «Національні батальйони добровольців (або волонтерів)». З серпня 1791 року добробати офіційно прирівняли до лінійних військ.
Завдяки добробатам, чисельність армії виросла зі 175 000 до 650 000.
Дефіцит офіцирів перкрили за рахунок надання чинів армійським унтер-офіцерам і через відкриття «Школи Марса», до якої кожна префектура була зобов’язана прислати по шість юнаків на навчання.
Франція отримала можливість вести війну одразу на кілька фронтів.

Але і проблеми французьких добробатів були ті самі, що і у наших: постачання.
Зброї не було - одна фузея на десятьох. Навіть у паризьких добробатів було по два набої на ствол.
Доброволи були погано одягнені, не мали спорядження. Більшість постачання здійснювалось за рахунок «добровільних помічників» - аналог наших волонтерів.

Тільки, на відміну від України, у Франції тоді до влади прийшли справжні революціонери, а не прихована контра, яка боялася свого повсталого народу більше ніж сепарів і московітських окупантів, тому Армія Конвенту, після реорганізації, стала справжнім ударним інструментом завоювань і розповсюдження могутності, щитом і мечем Республіки.
Лінійні війська у 1793 році були об‘єднані з добробатами. З розрахунку один лінійний батальйон на два добровольчих. Злиті таким чином підрозділи утворювали полки і напівбригади, а сам принцип такого злиття отримав назву «амальгами».
У нас же з добробатів зробили жупел і предмет оббріхування, поступово угробивши весь рух.
Тепер от завивають про повернення совка до армії. А чого ви очікували?)))

Тож, Армія Конвенту - це революційна армія - знаряддя Революції)В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...