App Store Google Play
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

05.02.2020 20:40

Офіційно.

У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Голос», ГО «Справа Громад», партії Демократична Сокира, які сповідують європейські, демократичні цінності; до громадських організацій, які захищають права учасників бойових дій на сході України. До представників «Слуга Народу», оскільки вони мають найбільший політичний вплив у державі.

Наразі, відбувається політичне переслідування громадських активістів, волонтерів, добровольців та військовослужбовців, котрі останні 6 років присвятили боротьбі за незалежність Української держави та подоланню наслідків російської агресії.

Таких випадків безліч. Перше, що спадає на думку - переслідування Романа Ратушного, який створив ініціативну групу «Захистимо Протасів Яр» та виступив проти незаконної забудови Київа. Переслідування торкнулося і волонтерів. Зокрема, Юлії Кузьменко, яку звинуватили у вбивстві відомого проукраїнського журналіста, борця за свободу слова на пострадянському просторі - Павла Шеремета.

Ця справа стала інструментом політичної боротьби за посади, через резонансність її розкриття.

Саме через те, що перші особи держави взяли участь у брифінгу МВС від 12.12.2019, тим самим продемонструвавши політичну волю, слідчі у справі наголошують на беззаперечній провині підозрюваних і не змінюють запобіжні заходи. Адже на брифінгу усю Україну запевняли, що вбивць знайдено, а вбивство - розкрите. Тож крок у бік справедливого правосуддя, означатиме неточності розслідування.

Саме у період з 12 грудня і по нині, українське суспільство мало можливість почути ряд незаконно отриманих та незаконно опублікованих телефонних розмов, які не стосувалися розслідування, але напряму стосувалися оточення фігурнатів справи (друзів та знайомих). Таким чином постраждала і моя родина (коли не відомо на якій посаді, і чи взагалі перебуває на якійсь державній посаді у правоохоронних органах, колишній одіозний чиновник часів президента-втікача Віктора Януковича) А. Портнов, опублікував мою приватну розмову із Юлією Кузьменко. У підводці до розмови, Портнов прямо звинуватив мого чоловіка у нібито «кришуванні радикалів», що є повним абсурдом й вигадками Портнова, за які він має нести відповідальність.

Виходячи з цього, мене цікавлять наступні питання:

- Наскільки законним шляхом пан Портнов отримав дані аудіо файли.
- Від кого та на якій підставі він їх отримав.
- Звідки Пан портнов дізнався «посаду» та місце роботи мого чоловіка, якщо навіть я цього не знала.
- Чи мав пан Портнов право видавати державну таємницю і оголошувати цю посаду та місце роботи у прямому ефірі, паралельно виголошуючи обвинувачення.
- Чи може держава Україна гарантувати безпеку моєї родини та моєї дитини.
- Чи може держава Україна гарантувати таємницю слідства, яке ведеться по цій справі.
- І головне. Чи може держава Україна, гарантувати неупереджене розслідування вбивства Павла Шеремета, чого ми усі давно прагнемо.

Зазначу, що записи розмов із Юлією не мають відношення до справи, не є доказами і мали бути знищеними.

Наразі я занепокоєна тим, що наша родина не перебуває у безпеці і щодо неї можливе упереджене ставлення у тому числі, з боку правоохоронних органів, виключно через дружбу та телефонне спілкування з однією із підозрюваних у справи.

На допиті вже була.
Зазначу, що півтори роки знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною, тож дана ситуація не найкращим чином позначається на моєму здоров‘ї та самопочутті.

Шановні друзі, прошу донести цю інформацію до громадськості та ЗМІ. Дякую.

Васіліса Мазурчук, колишня речниця полку патрульної поліції МВС України «Дніпро-1», письменниця, авторка книги «Любов на лінії вогню», (2016 рік), видавництво «Фоліо».

Співавторка книги «Добробати», (2016 рік), на замовлення МВС України, видавництво «Фоліо».

Член авторської групи книги «Азербайджанці Дніпропетровщини. Історія та сучасність».

Головний редактора книги «Греки Дніпропетровщини. Історія та сучасність».

Нагороди:
- Медаль УПЦ КП «За жертовність та любов до України»
- Лицарський хрест полку «Дніпро-1», 2-го ступеню.
- Почесна грамота від голови Дніпропетровської ОДА І. Коломойського (2014 рік)
- Почесна грамота від голови Дніпропетровської ОДА В. Різниченко (2015 рік).
- Інші медалі та почесні знаки від громадських організацій.

Не знаю, кого тегнути, гублюся у кількості френдів. Сподіваюся, це не 1937 рік і вдруге, умовний «Магадан» не торкнеться нас тільки тому, що ми боїмося втратити українську державність.Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...