App Store Google Play
Сергій ГОРНОСТАЄВ

"ФОРМУЛА" ЗЕЛЕНСЬКОГО?..

02.10.2019 12:21

Вчорашній день сколихнув.

Гучні заголовки "Україна підписала формулу Штайнмаєра", які в першу чергу подавали саме російські ЗМІ, оптимізму явно  не додали.

Багатьом і виступ президента не додав оптимізму.

Оскільки після підписання вчорашнього документу відповідей не додалося - їх і на ранок немає, а питань виникло ще більше, то я особисто все ж вважаю - занадто панікувати і нервувати ще зарано.

Маю наступну думку. Коротко і може навіть занадто спрощенно і стисло.

На сьогодні, у президента, як у особи та інституту, що відповідає за зовнішню політику країни, досі є два шляхи для подальших дій.

  1. Таки дійсно, намагатися далі йти на поступки. Попереду ще багато дій які слід вчинити, в тому числі і рішення Верховної Ради. Якщо теорія "припинення війни за будь-яку ціну" візьме гору, то це дійсно означатиме фактичну капітуляцію України. Адже припинення війни сьогодні, можливе лише на умовах Росії. Росія ставить собі на мету знищення України, як основного, потенційного противника на пострадянському просторі. Очевидним є завдання Росії оточити себе сірою зоною з колишніх республік СРСР, тобто країни маючи на своїй території конфлікти не здатні розвиватися, ні політично, ні економічно – отже підпадатимуть під "зовнішнє управління" з Кремля. Найяскравіший приклад – Молдова. Але Україна не Молдова. Тому, мир на умовах РФ означатиме подальшу дефрагментацію України і припинення її існування, як фактично, так і юридично.
  2. Підписаний документ може бути подано як "добру волю України" до переговорів щодо припинення, як мінімум, обстрілів. Однак, ситуація може засвідчити повну недоговороспроможність РФ, як держави що окупувала Крим та має війскову пристутність на частині території Донецької та Луганської областей, та бойовиків самопроголошених республік. Це фактично розв’язує руки новій українській владі у переговорах із партнерами, а також створює поле для маневру як у зовнішній, так і внутрішній політиці. Оскількі, ці рішення вже є рішенням нової адміністрації, а не дісталися їй "в спадок" від адміністрації Порошенка. Далі – вироблення чіткої "дорожньої карти" щодо посилення обороноздатності країни, план економічного розвитку і підготовка до можливого військового загострення. Побудова більш якісної комунікації з суспільством.

Є ще третій варіант – далі продовжувати "прийняту гру" із планом "зіскочити", якщо подальша гра буде диктувати поступки особливо не прийнятні. Однак, така гра звужує поле для маневру, тому продовжувати її далі, без якісної комунікації з суспільством, без належного фахового та кадрового потенціалу є надалі небезпечним, адже це наближає нас до першого варіанту подій.

Який саме шлях буде обрано покажуть найближчі місяці. Події в сучасному світі розвиваються надто швидко, політична турбулентність охоплює в т.ч. нашого головного союзника – США.

Роль представників громадянського суспільства, активних та відповідальних громадян зараз зростає. Ми маємо комунікувати - тиснути, наголошувати, пропонувати і... допомагати.

І найголовніше - чітко окреслити "червоні лінії".

Бо все ж... доки влада є українською – вона наша. Вона спільна. незалежно від партійних прапорів, поглядів та ідеологій.

Інші думки автораАндрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...