App Store Google Play
Сергій ГОРНОСТАЄВ

"ФОРМУЛА" ЗЕЛЕНСЬКОГО?..

2 Жовтня 12:21

Вчорашній день сколихнув.

Гучні заголовки "Україна підписала формулу Штайнмаєра", які в першу чергу подавали саме російські ЗМІ, оптимізму явно  не додали.

Багатьом і виступ президента не додав оптимізму.

Оскільки після підписання вчорашнього документу відповідей не додалося - їх і на ранок немає, а питань виникло ще більше, то я особисто все ж вважаю - занадто панікувати і нервувати ще зарано.

Маю наступну думку. Коротко і може навіть занадто спрощенно і стисло.

На сьогодні, у президента, як у особи та інституту, що відповідає за зовнішню політику країни, досі є два шляхи для подальших дій.

  1. Таки дійсно, намагатися далі йти на поступки. Попереду ще багато дій які слід вчинити, в тому числі і рішення Верховної Ради. Якщо теорія "припинення війни за будь-яку ціну" візьме гору, то це дійсно означатиме фактичну капітуляцію України. Адже припинення війни сьогодні, можливе лише на умовах Росії. Росія ставить собі на мету знищення України, як основного, потенційного противника на пострадянському просторі. Очевидним є завдання Росії оточити себе сірою зоною з колишніх республік СРСР, тобто країни маючи на своїй території конфлікти не здатні розвиватися, ні політично, ні економічно – отже підпадатимуть під "зовнішнє управління" з Кремля. Найяскравіший приклад – Молдова. Але Україна не Молдова. Тому, мир на умовах РФ означатиме подальшу дефрагментацію України і припинення її існування, як фактично, так і юридично.
  2. Підписаний документ може бути подано як "добру волю України" до переговорів щодо припинення, як мінімум, обстрілів. Однак, ситуація може засвідчити повну недоговороспроможність РФ, як держави що окупувала Крим та має війскову пристутність на частині території Донецької та Луганської областей, та бойовиків самопроголошених республік. Це фактично розв’язує руки новій українській владі у переговорах із партнерами, а також створює поле для маневру як у зовнішній, так і внутрішній політиці. Оскількі, ці рішення вже є рішенням нової адміністрації, а не дісталися їй "в спадок" від адміністрації Порошенка. Далі – вироблення чіткої "дорожньої карти" щодо посилення обороноздатності країни, план економічного розвитку і підготовка до можливого військового загострення. Побудова більш якісної комунікації з суспільством.

Є ще третій варіант – далі продовжувати "прийняту гру" із планом "зіскочити", якщо подальша гра буде диктувати поступки особливо не прийнятні. Однак, така гра звужує поле для маневру, тому продовжувати її далі, без якісної комунікації з суспільством, без належного фахового та кадрового потенціалу є надалі небезпечним, адже це наближає нас до першого варіанту подій.

Який саме шлях буде обрано покажуть найближчі місяці. Події в сучасному світі розвиваються надто швидко, політична турбулентність охоплює в т.ч. нашого головного союзника – США.

Роль представників громадянського суспільства, активних та відповідальних громадян зараз зростає. Ми маємо комунікувати - тиснути, наголошувати, пропонувати і... допомагати.

І найголовніше - чітко окреслити "червоні лінії".

Бо все ж... доки влада є українською – вона наша. Вона спільна. незалежно від партійних прапорів, поглядів та ідеологій.

Інші думки автораОсь і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...