App Store Google Play
Ярема ГАЛАЙДА

Що ви, російськомовні, знаєте про мовне приниження?

29 Квітня 12:26

Коротше, виріс я за совка. Коли він ґиґнув було межі 24 роки. Тож, школу, армію, перші курси «вишу» я пройшов ще за червоноперої влади.
Тоді україномовних гнобили, як могли і хотіли. Глузували, кепкували, принижували. Найдобрішим і найрозповсюдженішим було обзивати нас «биками».
До нас ставилися навіть не як до другого сорту, а як до бидла.

В Дніпрі, коли я вступав до першого класу у 1974 році було аж дві (!!!) українські школи. У 1981 році, під приводом ремонту, закрили одну в Лоцкам‘янці. Досі її руїни можна споглядати.
Мою школу переробили в московітську у 1986 році.
Це при тому, що українців в Дніпрі майже 80%.

Навіть, за переписом 2000 року, 67% населення Дніпра вважали українську рідною мовою.
За совка, якщо, хто пам‘ятає, можна було отримати від лікаря звільнення від вивчення української мови. Це ж яким треба було бути хворим?! І на що?

Моя вчителька української в школі ридма ридала і з серцевим нападом злягла від приниження, коли про ці звільнення вперше почула.
А вчителька московітської отримала надбавку до зарплатні.
Діти військових вивчали українську за бажанням, якого, збебільшого, не виявляли: «А зачєм? Всьо равно всьо вєздє на русскам!»
Наша мова була для них телячою, бичачою, рагульською, свинячою...

За мову нашу інтелігенцію гноїли у в‘язницях і психушках, розстрілювали кобзарів, юнацтво, душили в освіті і мистецтві, робили з нас блазнів та придурків.
Я цього всього добряче нахлібався замолоду.
І зараз деякі волають, що ти ба, їх утискають, принижують!
Що ви, падли, знаєте про утиски і приниження?!

Ви ноги маєте нам цілувати за те, що ми не віддячуємо вам за всі ті паскудства, які ви чинили нам.
«Ущємляют» їх! Я би вас ущемив би, та своїж на руках повиснуть: «Ми толерантні. Не треба бути радикальним! На нас Європа дивиться! Ой! А що скаже Москва?!!!»Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...