App Store Google Play
Максим Мірошниченко

Російські паспорти мешканцям Донбасу - ознака консервації конфлікту на десятиліття

24 Квітня 20:18

Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.

Що це дає Кремлю:

- Власна "легалізація" на східному Донбасі. Теоретично будь-яка наступальна дія ООС може інтерпретуватися росіянами як загроза життю громадянам Росії.
- Кремль не втрачає ініціативи у "мирному" процесі. Тобто, він чинить зі східним Донбасом так, як вважає за необхідним собі і "мирний" процес (з ініціативами Києва, Брюселя чи тандему Берлін/Париж) навколо ТОТ його не цікавить.
- Росія отримає у себе під кордоном порядка мільйона нової відносно дешевої робочої сили.

Що це значить для України:

- Росія консервує ситуацію в сторону "довгого" вирішення конфлікту (аналог абхазії-осетії, читай, вічного статусу "ні миру, ні війни"). Це трохи йде в сторону від концепції "впарити східний Донбас Україні на вигідних Росії умовах". Можливо, Кремль в майбутньому дійде до визнання незалежності лднр аби уже офіційно розмістити там військові бази.
- Україні пора прокинутися і усвідомити, що проблема східного Донбасу не вирішиться якимось одним переговорним процесом. Вона не вирішиться одним президентом. І навряд чи вона вирішиться одним десятиліттям.

Upd:

Чому Росія загострює ситуацію?

- Тому що вона живе своїми проблемами та інтересами. Кремль дійсно воює проти колективного Заходу. Він будує мережу військових баз в Арктиці аби контролювати потенційно вигідний Північний Морський Шлях і оголосити його власними територіальними водами (як Китай у Південнокитайському морі), щось приблизно він робить на території СНД, яку вважає виключно своєю зоною інтересів. І боротьбу у довгу за цей простір колективний, розбалансований Захід йому має (за задумом Москви) йому програти.

Чим Україна може відповісти:

Фактично нічим. Не варто взагалі вести боротьбу в рамках ініціативи, яку пропонує противник. Насправді, цілі та задачі України не змінилися. На Сході є війська, які нависають над Донецьком, Луганськом та прямим комунікаційним сполученням між ними. Небезпеки від лднр нівельована, навпаки - Україна власними силами при невтручанні Росії зможе повернути під контроль східний Донбас за відносно короткий термін.

Треба організувати ЗСУ таким чином, щоб Росії через потенційні втрати була категорична невигідна операція по виходу на "справжні кордони республік", "сухопутного коридору в Крим", утворення ще якоїсь "народної республіки" або повне знищення морських комунікацій України. Вигідно позиціонувати себе потерпілою стороною, активним "блюстітєлєм" міжнародного права, проводити внутрішні реформи, позбуватися критичної залежності від Росії у оборонці, енергетиці, економіці. Особливо зважаючи на те, що левова частка цих "залежностей" має яскраво виражений корумпований слід.Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...