App Store Google Play
Максим Мірошниченко

Російські паспорти мешканцям Донбасу - ознака консервації конфлікту на десятиліття

24.04.2019 20:18

Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.

Що це дає Кремлю:

- Власна "легалізація" на східному Донбасі. Теоретично будь-яка наступальна дія ООС може інтерпретуватися росіянами як загроза життю громадянам Росії.
- Кремль не втрачає ініціативи у "мирному" процесі. Тобто, він чинить зі східним Донбасом так, як вважає за необхідним собі і "мирний" процес (з ініціативами Києва, Брюселя чи тандему Берлін/Париж) навколо ТОТ його не цікавить.
- Росія отримає у себе під кордоном порядка мільйона нової відносно дешевої робочої сили.

Що це значить для України:

- Росія консервує ситуацію в сторону "довгого" вирішення конфлікту (аналог абхазії-осетії, читай, вічного статусу "ні миру, ні війни"). Це трохи йде в сторону від концепції "впарити східний Донбас Україні на вигідних Росії умовах". Можливо, Кремль в майбутньому дійде до визнання незалежності лднр аби уже офіційно розмістити там військові бази.
- Україні пора прокинутися і усвідомити, що проблема східного Донбасу не вирішиться якимось одним переговорним процесом. Вона не вирішиться одним президентом. І навряд чи вона вирішиться одним десятиліттям.

Upd:

Чому Росія загострює ситуацію?

- Тому що вона живе своїми проблемами та інтересами. Кремль дійсно воює проти колективного Заходу. Він будує мережу військових баз в Арктиці аби контролювати потенційно вигідний Північний Морський Шлях і оголосити його власними територіальними водами (як Китай у Південнокитайському морі), щось приблизно він робить на території СНД, яку вважає виключно своєю зоною інтересів. І боротьбу у довгу за цей простір колективний, розбалансований Захід йому має (за задумом Москви) йому програти.

Чим Україна може відповісти:

Фактично нічим. Не варто взагалі вести боротьбу в рамках ініціативи, яку пропонує противник. Насправді, цілі та задачі України не змінилися. На Сході є війська, які нависають над Донецьком, Луганськом та прямим комунікаційним сполученням між ними. Небезпеки від лднр нівельована, навпаки - Україна власними силами при невтручанні Росії зможе повернути під контроль східний Донбас за відносно короткий термін.

Треба організувати ЗСУ таким чином, щоб Росії через потенційні втрати була категорична невигідна операція по виходу на "справжні кордони республік", "сухопутного коридору в Крим", утворення ще якоїсь "народної республіки" або повне знищення морських комунікацій України. Вигідно позиціонувати себе потерпілою стороною, активним "блюстітєлєм" міжнародного права, проводити внутрішні реформи, позбуватися критичної залежності від Росії у оборонці, енергетиці, економіці. Особливо зважаючи на те, що левова частка цих "залежностей" має яскраво виражений корумпований слід.Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...