App Store Google Play
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

18 Березня 22:45

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають до самого купола, створюючи фігуру, лише за одним рухом руки. Але птахів оглушили задля того аби навчити трюкам. Величезні кримезні слони, яких вважають чи не найрозумнішими тваринами у світі, вкриті шрамами. Вони скачуть на одній нозі, аби розважити людей. 

Ці тварини зроблять будь що, аби отримати шматок їжі, навіть стерплять побиття, заголосну музику та оксамитову арену, яка сліпить очі. А коли все закінчується, їх заганяють темні приміщення, де тварини сидять в метровій клітці, голодні і без свіжого повітря. Вони не знають сонця, не знають лісу, довкола лише холодні стіни і чекання смерті. 

На жаль в Україні цирк досі є популярною розвагою, зокрема для дітей. Йти до цирку заохочують і в садочках, і в школах. Досі міська влада витрачає мільйони гривень аби у якості подарунку на свята показати малечі "розважальні" шоу із тваринами. 
 
Попри факту знущання, подібні розваги негативно впливають на людську та дитячу психіку. Перш за все йдучи з дитиною до такого закладу, ви показуєте, що людина має владу і право на жорстоке повадження із будь ким, хто слабший. Хочеш - бий батагом, хочеш - закрий у клітці, мори голодом і спали вуса. Це ж нормально.
 
Чи можна після цирку навчати дитину бути свідомою, гуманною, відповідальною та поважливою до інших? Наврядчи. Адже хто сильніший того і правда. Чи не так?
 
Не виховуйте в дітях жорстокість та непокарану вседозволеність, не водіть дітей до цирку!
 
Зараз за законодавством в Україні заборонені цирки шапіто з тваринами, тим не менш, вони все ще продовжують гастролювати.
Загальнонаціональна заборона на експлуатацію тварин у цирках діє в Австрії, Угорщині, Великій Британії, Греції, Данії, Кіпрі, Італії, Мальті, Нідерландах, Словенії, Румунії, Хорватії, Чехії, Швеції, Фінляндії, Естонії, Ірані, Ізраїлі, Індії, Китаї, Сінгапурі, Болівії, Колумбії, Мексиці, Панамі, Парагваї, Перу. Локальні заборони запроваджено в США, Австралії, Аргентині, Бразилії, Бельгії, Німеччині, Іспанії, Норвегії, Естонії.
 


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...