App Store Google Play
Дарина

І знову про мову

17.03.2019 18:58

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальниками та збирачами полуниці.

Таку думку висловила дружина проросійського політика Віктора Медведчука Оксана Марченко, яка таким чином розкритикувала законопроект про мову в Україні. На її думку чи не єдиний вихід українців бути цивілізованими - знати російську, інакше ми опинимося в ізоляції від світу та перетворимося на «плем'я третього сорту».

У своїх висловлюваннях Марченко підкреслює, що російська є однією з мов наукового світу. Якою нібито друкується переважна більшість праць з різних наук. І мовний закон боляче вдарить по науковому потенціалу України.

Слова пані Оксани викликали обурення та резонанс у соцмережі. Сотні українців намагалися пояснити їй, що вона переоцінює значення російської мови. Хтось доводив, що прогресивний науковий світ давно спілкується англійською, а роботи російською за останні десятиліття й геть не зустріти.

Звичайно можна Оксані навіть пояснити причину такої мовної ситуації в світі, коли російська мова увійшла в п'ятірку найпопулярніших хіба як наслідок колоніального режиму - столітнє насадження російської та системне знищення національних мов країн, які входили до радянського союзу.

Особисто для мене, активна реакція суспільства на слова Марченко - щира несподіванка. Адже вона - відвертий нуль в українському шоу-бізнесі, вигнанець з усіх українських телеканалів, навіть проросійських. Тож лідером суспільної думки чи авторитетом для українців вона не є. Її роль в Україні сьогодні хіба що "дружина проросійського олігарха". Окрім того, я переконана, що законопроект, про який вона так різко висловлюється, в очі не бачила.

Проте Оксана Марченко стала корисним гвинтиком в потужній машині російської пропаганди. Сотні коментаторів під її постом жаліють бідну жінку, яку ущємляють за російську, а ще сотні "раді слишать такіє слава от братскава народа". З цією ж риторикою пост Оксани рознесли по усім російським ЗМІ. І в цій ситуації винні саме українці. Адже такі як Марченко-Медведчуки, Інтери-112ий канали, кандидати у президенти Вілкули-Бойки є наслідком толерантності українців до справжньої загрози - Росії.

Ситуація із дружиною Медведчука вкотре доводить, що мова на часі, а прийнятий законопроект буде для ватноголових як отрута для тарганів.Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...