App Store Google Play
Ольга ПЕРЕТЯТЬКО

Громада Кривого Рогу проти ручного керування програмою "Доступні ліки"

28 Лютого 23:53

На початку 2019 року на криворіжців чекала несподіванка - “доступні ліки” стали недоступними, адже з 1 січня продавалися лише в декількох, виключно комунальних, аптеках міста. Але мешканці Кривого Рогу так просто це не залишили і покінчили з ручним керівництвом програмою.

До 2019 року програма “Доступні ліки” ефективно працювала в Кривому Розі, понад сто аптек були залучені до неї, ліки поставлялися вчасно та в достатній кількості. Але потім, як кажуть, “щось пішло не так”. Аптечні пункти, які завжди діяли по програмі, перестали надавати послугу. Фармацевти кажуть - немає договору на реалізацію за програмою.

За відповіддю звернулися до міської ради. Раніше аптеки  заключали договори з МОЗом, а з 1 липня 2018 року - це прерогатива місцевої влади. Представниця управління охорони здоровя повідомила нам, що аптеки не захотіли заключати договори з міською радою, і програма діє лише в комунальних аптеках КП “Фармація” та “люб'язно” дала номер телефону медичного представника цієї мережі. На питання чому аптеки раніше підписували договори, а тут всі разом передумали, відповідати співробітниця виконкому не стала.

В Кривому Розі 23 аптеки комунального підприємства “Фармація”. Може для маленького містечка цього було б і досить, але не для 700 тисячного міста. До того ж, за програмою “Доступні ліки” відшкодовують вартість лікарських засобів людям, котрі страждають від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу та бронхіальну астму. До аптеки мережі “Фармація” можна і не добігти.

Ми провели декілька неформальних зустрічей з мешканцями міста, надсилали скарги, телефонували до управління та на гарячу лінію МОЗ, спільними зусиллями намагалися донести до міської влади, що така ситуація з ліками, які для багатьох є першою необхідністю,  недопустима.

Звісно, для міської влади простіше всього було заключити договір зі своїм комунальним підприємством і “закрити тему”. І програму виконали і “вовки ситі”.

Але хай там як, але ситуацію вдалося змінити. На сьогодні договори з міською владою підписанні 123 аптеками (напевно, всі 100 хутко захотіли), що кардинально змінює ситуацію.

Рух “Сильні громади” й надалі буде стежити за ситуацією з медициною в Кривому Розі та не дозволить перетворити важливі процеси на ляльковий театр під керівництвом міської влади.  

Координаторка руху “Сильні Громади” у місті Кривий Ріг

Перетятько ОляОсь і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...