App Store Google Play
Ольга ПЕРЕТЯТЬКО

Громада Кривого Рогу проти ручного керування програмою "Доступні ліки"

28.02.2019 23:53

На початку 2019 року на криворіжців чекала несподіванка - “доступні ліки” стали недоступними, адже з 1 січня продавалися лише в декількох, виключно комунальних, аптеках міста. Але мешканці Кривого Рогу так просто це не залишили і покінчили з ручним керівництвом програмою.

До 2019 року програма “Доступні ліки” ефективно працювала в Кривому Розі, понад сто аптек були залучені до неї, ліки поставлялися вчасно та в достатній кількості. Але потім, як кажуть, “щось пішло не так”. Аптечні пункти, які завжди діяли по програмі, перестали надавати послугу. Фармацевти кажуть - немає договору на реалізацію за програмою.

За відповіддю звернулися до міської ради. Раніше аптеки  заключали договори з МОЗом, а з 1 липня 2018 року - це прерогатива місцевої влади. Представниця управління охорони здоровя повідомила нам, що аптеки не захотіли заключати договори з міською радою, і програма діє лише в комунальних аптеках КП “Фармація” та “люб'язно” дала номер телефону медичного представника цієї мережі. На питання чому аптеки раніше підписували договори, а тут всі разом передумали, відповідати співробітниця виконкому не стала.

В Кривому Розі 23 аптеки комунального підприємства “Фармація”. Може для маленького містечка цього було б і досить, але не для 700 тисячного міста. До того ж, за програмою “Доступні ліки” відшкодовують вартість лікарських засобів людям, котрі страждають від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу та бронхіальну астму. До аптеки мережі “Фармація” можна і не добігти.

Ми провели декілька неформальних зустрічей з мешканцями міста, надсилали скарги, телефонували до управління та на гарячу лінію МОЗ, спільними зусиллями намагалися донести до міської влади, що така ситуація з ліками, які для багатьох є першою необхідністю,  недопустима.

Звісно, для міської влади простіше всього було заключити договір зі своїм комунальним підприємством і “закрити тему”. І програму виконали і “вовки ситі”.

Але хай там як, але ситуацію вдалося змінити. На сьогодні договори з міською владою підписанні 123 аптеками (напевно, всі 100 хутко захотіли), що кардинально змінює ситуацію.

Рух “Сильні громади” й надалі буде стежити за ситуацією з медициною в Кривому Розі та не дозволить перетворити важливі процеси на ляльковий театр під керівництвом міської влади.  

Координаторка руху “Сильні Громади” у місті Кривий Ріг

Перетятько ОляШостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...