App Store Google Play
Ольга ПЕРЕТЯТЬКО

Громада Кривого Рогу проти ручного керування програмою "Доступні ліки"

28.02.2019 23:53

На початку 2019 року на криворіжців чекала несподіванка - “доступні ліки” стали недоступними, адже з 1 січня продавалися лише в декількох, виключно комунальних, аптеках міста. Але мешканці Кривого Рогу так просто це не залишили і покінчили з ручним керівництвом програмою.

До 2019 року програма “Доступні ліки” ефективно працювала в Кривому Розі, понад сто аптек були залучені до неї, ліки поставлялися вчасно та в достатній кількості. Але потім, як кажуть, “щось пішло не так”. Аптечні пункти, які завжди діяли по програмі, перестали надавати послугу. Фармацевти кажуть - немає договору на реалізацію за програмою.

За відповіддю звернулися до міської ради. Раніше аптеки  заключали договори з МОЗом, а з 1 липня 2018 року - це прерогатива місцевої влади. Представниця управління охорони здоровя повідомила нам, що аптеки не захотіли заключати договори з міською радою, і програма діє лише в комунальних аптеках КП “Фармація” та “люб'язно” дала номер телефону медичного представника цієї мережі. На питання чому аптеки раніше підписували договори, а тут всі разом передумали, відповідати співробітниця виконкому не стала.

В Кривому Розі 23 аптеки комунального підприємства “Фармація”. Може для маленького містечка цього було б і досить, але не для 700 тисячного міста. До того ж, за програмою “Доступні ліки” відшкодовують вартість лікарських засобів людям, котрі страждають від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу та бронхіальну астму. До аптеки мережі “Фармація” можна і не добігти.

Ми провели декілька неформальних зустрічей з мешканцями міста, надсилали скарги, телефонували до управління та на гарячу лінію МОЗ, спільними зусиллями намагалися донести до міської влади, що така ситуація з ліками, які для багатьох є першою необхідністю,  недопустима.

Звісно, для міської влади простіше всього було заключити договір зі своїм комунальним підприємством і “закрити тему”. І програму виконали і “вовки ситі”.

Але хай там як, але ситуацію вдалося змінити. На сьогодні договори з міською владою підписанні 123 аптеками (напевно, всі 100 хутко захотіли), що кардинально змінює ситуацію.

Рух “Сильні громади” й надалі буде стежити за ситуацією з медициною в Кривому Розі та не дозволить перетворити важливі процеси на ляльковий театр під керівництвом міської влади.  

Координаторка руху “Сильні Громади” у місті Кривий Ріг

Перетятько ОляВ середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...