App Store Google Play
Ярема ГАЛАЙДА

Чисельність і бюджет української армії

30.10.2018 11:44

Ще за бозна яких часів великі фахівці з економіки та військової справи вирахували, що економіка будь-якої країни легко може витримати, якщо в армії мирного часу служитеме до 1% населення. В той же час, одночасний і більш-менш довготривалий призов на службу 10% населення зламає спину будь-якій економіці. От від цих розрахунків і танцювали всі військові реформатори. 

Звісно, що чисельність армії та форма її організації напряму від них не залежить. Тут грає роль загальний рівень розвитку промисловості країни, її суспільний уклад, географічне положення тощо.

Наприклад, якщо ми візьмемо Англію, то її розташування на островах зумовлює домінування у збройних силах флоту і авіації. Їй зовсім не обов'язково мати великі сухопутні сили, хіба що, добре оснащений і озброєний експедиційний корпус. Власне, так і було всю її історію. Основою могутності Британії завджи був потужній флот.

Якщо ми візьмемо ті самі США, то там справа виглядає приблизно так само - надпотужній військово-морький флот з ударними авіаносцями та високоточним озброєнням великого радіусу дії і добре оснащені, високомобільні експедеційні сили - це і є, в простому викладенні, опис збройних сил США. Ви ж звернули увагу на те, що в США найбільшим улюбленцем є Корпус Морської Піхоти, який, до того ж, напряму підпорядковується Президентові?

Не так виглядає справа в країнах, які межують з сильними противниками на суходолі!
Тут головну скрипку грають сухопутні війська.

Але, я не про те.
Я про чисельність. Нам торочать, що Україна повинна мати невелику, але добре оснащену, професійну армію. 
Що ж, погоджуся. В мирний час це цілком правильно. Але можна поконкретніше? Яка має бути чисельність такої армії. І де ця армія братиме резерв? Чим і ким поповнюватиметься?

Тим більше, що зараз якось не до цих просторікувань та теорій. Україна вже п'ятий рік веде війну, а наші експерти поводяться так ніби війна вже закінчилася і у них з'явився час на мудрствування з приводу армії мирного часу.
Так от, Франція має зараз армію чисельністю майже 400 тисяч чоловік при населенні у 60 млн. Тобто, за всі роки після падіння Совка і Варшавського договору, Франція зменшила чисельність збройних сил аж на 100 тисяч?

Військовий Бюджет Французької Республіки складає, на хвилиночку, 58 мільярдів (!!!) доларів. З ким воює Франція? Де вона межує з ворожими силами? Більше того, вона член НАТО. Нащо їй така армія? З 2015 року Франція відмовилась від призову, але теперішня агресивна політика Московії викликала сильну критику такого рішення.

Бундесвер навіть після років керування ним цивільних пацифісток, які гробили армію, має у своєму складі майже 200000 кадрового складу при населенні ФРН у 70 млн чоловік. З 2011 року відмовився від обов'язкового військового обов'язку, що нині теж викликає різку критику. Військовий бюджет Німеччини складає 45 млрд доларів. Скажіть мені, будь-ласка, а з ким воює Німеччина?

Ми от рівняємося в усьому, наче б то, на Європу і дозволяємо собі, при протяжності кордонів з Московією і союзною їй Білоруссю майже у 5000 км, мати сміховинну за чисельністю армію ВІЙСЬКОВОГО ЧАСУ у 255000 (!!!) чоловік з бюджетом у 25 млрд доларів? В той час, як повинні були б мати за таких обставин, військо, щонайменше, у 400000 військовослужбовців з бюджетом, щонайменше, 60 мільярдів доларів.
Нинішня армія не здатна захистити кордони на всій протяжності і прикрити мобілізацію. 

До речі, а мобілізувати кого? Ми хвалимося, що маємо 380000 вишколеного резерву. Та краще не ганьбилися б. П'ятимільйонна Фінляндія має 354000 резервістів.
А наш головний противник Московія - 1,5 млн.

Грошей нема? А хто ж нам доктор? П'ять років реформ, як нам заявляють наші реформатори, давно повинні були вже дати хоч якийсь результат, а не чергове підвищення тарифів.

Люди не хочуть воювати? Так, знову ж таки, а хто нам доктор? Це ж ми займаємося імітацією перетворень в освіті і культурі, замість проводити жорстку військову пропаганду та мілітаризацію суспільства.

От тому і доводиться покладатися на надію, що Х**ло не нападе, а якщо нападе, то знову врятують тричі обпльовані і ошельмовані владою, добровольці та волонтери.Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...