App Store Google Play
Дмитро СИНИЦЯ

Столиця хамства

13.06.2018 00:09

Чому мер міста Дніпра Борис Філатов хоче забрати приміщення будівель та споруд Обласного комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський театрально-художній коледж» у міську власність?

18 травня 2018 року о 15.20 на сайті «Дніпрограда» з’явилася стаття Людмили Ступак «Міська влада Дніпра намагається відібрати приміщення обласного театрально-художнього колледжу».

   . В цій статті надзвичайно цікавим виявися документ ділового обміну чиновників міста Дніпра і чиновників Дніпропетровської обласної ради. Скан оригіналу нижче.

 

     З цього документу, підписаний Міським головою міста Дніпра Борисом Альбертовичем Філатовим випливає факт можливого відчуження комунального майна обласного підпорядкування міському міста Дніпра.

Буденний здавалося б, документ. Безпардонність, хамство і цинізм чиновників полягає в тому, що коледж діючий! В ньому відбувається навчальний процес!

Безпардонність полягає в тому, що колектив коледжу ні сном ні духом не знає, якої ваги дамоклів меч завис над ними. Ніхто з чиновників ні міськради Дніпра, ні обласної ради не прийшли до колективу. Не пояснили в чому суть.  Буцімто закладу не існує.

Хамство  полягає в тому, що декілька чиновників визвали директора коледжу(зараз вони відморожуються від цього факту) і як сніг на голову вдарили новиною - вибирай приміщення для коледжу! Або приміщення, здається,  колишньої дитячої флотилії, або ще десь, в чорта на куличках. Сказали: « на горі вже питання вирішено» , «рипатися не бажано», «все одно буде по нашому».

 Яку гору вони мали на увазі: Олімп чи Голгофу? І потім : «Хочеш розсмішити бога, поділись з ним своїми планами…»

 І чиновники чомусь в своїй безапеляційності хамства забувають, що живуть в 21 столітті, і що зараз навіть стіни мають вуха. І не тільки!

   Цинізм чиновників полягає в тому, що нікому в голову не прийшло запитати директора коледжу, як навчаються студенти, які умови потрібні умови для навчання, специфіка навчання.

  В цих навчальних приміщеннях зараз навчаються 410 студентів , до сотні викладачів і обслуговуючого персоналу.  Заклад специфічний- танцкласи, спеціальні класи для малювання, мала та велика сцена. А приміщення цих спеціальних класів робилися десятиліттями!

 Коледж  готує спеціалістів  рідкісного, тільки творчого обдарування. Акторів, художників, танцівників. Щоб стати танцівником - треба танцювати з 3-5 років, щоб художником- малювати з 3-5 років. В коледж приймають тільки на базі 9 класів. Рання спеціалізація.

 Але для чиновників  люди,  і не тільки в цьому навчальному закладі,  чомусь не існують. Дайте нам приміщення для нас – чиновників. Ось «дайте!!!» І все.

  Істина проста, як дерев’яні двері. При тому, всі жителі міста, і і не тільки міста, а й області, та й всієї України прекрасно розуміють, що земельна територія в центрі міста  Дніпра та ще й з якісними будівлями - це десятки мільйонів доларів!

 Будівлі підрихтують за державний кошт і продадуть! Ніякий чиновник там сидіти не буде! Там буде черговий «брудер-сіті» з гамбургерами, зроблених з нафталіну, приправлений вбивчими по смаку, харчовими добавками, або ще щось до цього подібне Гірко і боляче: і коли ж Наїстеся?

         Я інколи листаю архівні документи нашого міста.  Якби цей документобмін відбувався між чиновниками міста Катеринослава і Катеринославської губернії (зараз місто Дніпро і Дніпропетроська область) на початку 19 століття, два століття тому,  то він  був би, приблизно написаний  в такому  стилі:

«Барин Филатов Б.А. барину Прыгунову  Г.  А.         

« В центре города Катеринослава есть место для содержания породистих охотничьих собак. В данное время там обучаются холопы за казенный счет малярничеству и придворному лицедейству. Просим передать это здание для содержания и выведения породистых собак для совместной охоты. Холопов оставьте себе.»

      Пройшло два століття, що змінилося?  В сучасному документі, чиновники навіть не згадали, що ці приміщення не пусті, а в них відбувається  державний навчальний процес! Повне ігнорування факту. Стоп, а куди ж діти «холопів»? Звідки таке хамство?

   …«Да.., друг мой. Вначале мусора отп*здели вас, потом вы отп*здите мусоров, затем все, как у Томаса Гоббса ( "bellum omnia contra omnes" ) переп*здят друг друга. А по итогу прийдут русские и отп*здят нас всех вместе. И мы все будем сидеть в каком-нибудь Виннипеге и спрашивать себя: "А как мы так снова про*бали страну как 100 лет назад?" 

(Б.Филатов. мер м. Дніпро)

  Це звичайний стиль образу мислення, і відтворення цього мислення, в словесній формі мера міста Дніпро у «фейсбуці.» «Фейс-бук» - це власне обличчя  власної книжної палітурки своєї душі для всесвітнього огляду.

     В даному випадку це характеристика мером чергового побоїща фанатів футболу в м. Черкасах в травні 2018 року з представниками правопорядку.

  По змісту висловлювання Борис Альбертович –правий, по формі висловлювання-ні. Тому,що коли я пукну в туалеті, то цей пук чують лише туалетні стіни, коли Борис Філатов «пукає» подібними висловлюваннями  постійно і часто,

( до речі Борис Альбертович високопрофесійний журналіст)- то це його власна харизма «пукає». Коли він «пукає» подібним чином на посаді мера міста Дніпро на весь світ,  на всю Україну, і на всю Дніпропетровську  область,то це вже біда і нещастя жителів мільйонного міста і дніпропетровської громади.

    На жаль, зберігаючи власну харизму образу Хама, цілісною і недоторканою, так якісно, як молода дівчина не зберігає свою дівочу гордість, Борис Альбертович ці прості речі, як інфантильний підліток, не хоче розуміти.  А чиновники, як зразок для подражання, беруть зразок поведінки свого пана. Нічого нового.

  Чому  навіть добра людина,  попадаючи в армію чиновничого класу втрачає людяність? А з людяністю і совість?! Чому!? Що заставляє людину вибирати такий образ життя? А потім і мислення ? Чому більшість сучасних чиновників так і залишаються на дорозі втрати Душі?

     Система породжує своїх «героїв»-  брехні, фарисейства і обману.  Шляхом вказівок, інструкцій, фальшивих рішень… «Бомага» все терпить, а люди?!

 «Служить бы рад, прислуживаться тошно»… Служать одиниці, прислужують тисячі…

Революцію Гідності робили діти 16-20 років. Дорослі потім до них приєдналися.

   …26 січня 2014 року. Дніпровський Майдан.  Десь одинадцята година ранку. Велика колона Дніпровців біля приміщення обласної державної адміністрації. В два-три ряди міліція. Три «Цабе» в погонах. Два полковника, один підполковник. На тильному дворі будівлі адміністрації,   за зеленим металевим парканом почали сильно грюкати зсередини. В мене спрацював інстинкт колишнього солдата. Швидко підкравшись до паркану, різко відштовхнувся від землі і заглянув за паркан. Там кричали в небо близько до сотні горил, людської подоби. Більшість з міцними палицями, а дехто з бітами. Їх охороняла наша правозахисна система. В погонах. Сказати , що це був шок? Ні… Це була прірва… Я в неї впав. В цю прірву впала вся країна…. І досить пір летить.

   Що я кричав підполковнику міліцейського спецназу?!

Що нам і вам кінець! Що сьогодні вони приб’ють мітингуючих, завтра міліцію! Згвалтують твою дочку і приб’ють твого сина!

   Підполковник тупо повторював: « В мене наказ». Він був  з тієї когорти служивих, що і батька рідного б розстріляли, виконуючи наказ!

      В той день і ніч більше сотні людей дніпровців було побито, багатьох дуже важко. Десятки арештованих. На сотні заведені карні справи. При абсолютному пофігізму чиновників, за організацією Служби Безкарності України, яка тоді  повністю працювала  як філіал служби ФСБ (федеральної служби Росії)  за те, що  більше тисячі громадян України міста Дніпра  вийшла з маленькими  жовто-блакитними прапорцями з символами  державної символіки до державних установ на мирний мітинг і була втоптана  до крові в асфальт… власне самою державою?!

 Вам Борисе Альбертовичу не здається  саме це, а не щось інше, диким фарсом розвитку людської цивілізації?

Від мавпи до людини - мільйони років, від людини до мавпи-мить…

…. Побили і мого сина. Важка черепно-мозкова травма.

Відходив рік. Частково втратив зір. Досить таки суттєво. Принаймні, номера маршруток з 20-30 метрів не бачить. За першим фахом - художник. Закінчив Дніпропетровське театрально-художнє училище. Втрата зору - для кожної людини - драма.

     Що може означати втрата зору для художника? Людини, яка бачить світ в сотнях особливих нюансів, а потім за допомогою фарб нам, не так зрячим, передає красу божого світу?!

  Син три роки не брав в руки фарб. Потім насмілився.  Намалював  за декілька місяців з два десятка. Видумав свій стиль. Останню картину назвав «Зародження світла».

 «Зародження Світла»

В древніх ведичних трактатах написано, що людина створена богом для випромінювання світла.

        …Ви обов’язково будете у Вініпезі, шановний Борис Альбертович! Вас свої попередять. Як попередили тоді в січні-лютому 2014 року. Де Ви там були? З ваших слів же, лежали в Ізраїлі на пісочку… Свої ж попередили…

    Тільки чомусь ніяка  чиновнича «братія» обласної державної адміністрації, міської адміністрації, обласної ради- а це однозначно армія «краваткових» до тисячі, не попередила містян про те, що декілька діб, з 23 січня  по 26 січня починаючи, в приміщення обласної адміністрації звозили «ті тушок» з усього придніпровського  регіону… ЧОМУ? ДЛЯ ЧОГО?

 ДЛЯ РОЗПРАВИ З ЛЮДЬМИ…

 і Ви не попередили… А, більш за все, знали …

        .Іще мене вразило… що з 20 лютого по десь 10 квітня 2014 на цій великій площі при обласній раді я не бачив жодного чиновника. Можливо і були, одиниці….

Коли людина захищає не світло, а темряву, вона перетворюється на мікроістоту

  Все живе прагне Світла. Ви ж, Борисе Альбертовичу, і Ваші підлеглі, своїми словами, діями, вчинками, закриваючи спорт школи, створюючи нестерпні умови для робіт музичних шкіл, бібліотек, позашкільних дитячих закладів, намагаючись забрати приміщення будівель театрально-художнього коледжу під свої та чиновниці бізнесові інтереси,- породжуєте і захищаєте Страх.

Шановний Борисе Альбертовичу!  Я переконаний досвідом власного життя, якщо ми до допускаємо в свою душу Хама… То може не бути взагалі ні Вініпега, ні Америки, ні України. Тим паче міста Дніпра, мером якого Ви являєтесь.

 «Дніпро - культурна столиця України» з таким девізом Ви виступаєте перед містянами міста Дніпра? Хотілося, щоб  славетне місто Дніпро не було столицею Хамства.

     Зараз презирство і зневага  громадськості країни до будь яких органів правопорядку, чиновників знаходиться на рівні гидливої відрази.   Зараз Ви, Ваші чиновники скриваються за колективною безвідповідальністю казуїстики букви дебільних законів.

Але, саме зараз приходить час, коли громада області міста Дніпра буде вимагати персоніфіковану відповідальність Вас, і кожного Вашого чиновника.

Ви, ваші чиновники своїми висловлюваннями, діями добавляєте додаткове пальне до наявного вже в суспільстві презирства і зневаги.

Чайник кипить!

І коли Вам, і Вашим чиновникам, приходиться приймати рішення, від якого залежать життєві долі тисяч людей, будьте , все таки, гідні їхньої праці і свободи, передивіться ще раз, будь ласка, цю картину, яка називається «Зародження світла» 

 

Синиця Дмитро Дмитрович. Студент Дніпропетровського театрального училища, режисерське відділення 1976-1979 роки

 

Інші думки автораАндрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...