App Store Google Play
Вадим ШЕБАНОВ

Довіра. Солідарність. Розвиток

04.05.2018 09:30

Прийшовши до влади на хвилі Майдану, не можна нехтувати базовими цінностями Майдану – довірою та справедливістю.

Якщо розглянути платників податків - громадян України, зокрема дніпрян, як акціонерів, то цілком природнім стає їхнє бажання бачити на що витрачаються гроші, тобто як реалізується бюджет.

Місцевий бюджет розподіляється наступним чином: є витратна частина яка захищена від невиконання (зарплати , енергоносії) та залишок, який має назву бюджет розвитку. На сьогодні , після початку децентралізації, (витратна частина збільшилась за рахунок зростання мінімальної зарплати та зростання тарифів від НКРЄтаКП на воду, газ. Але й збільшилися доходи міста на бюджет розвитку (за рахунок акцизу на пальне та тютюнові вироби,  земельного податку). Отже, бюджет розвитку Дніпра за 2016-17 роки склав близько 8 мільярдів гривень на рік. А ще у 2014-15 роках, до обрання на посаду міського голови Бориса Філатова бюджет розвитку не перевищив 1 мільярда гривень на рік. Питання - куди витрачаються кошти? Громадяни міста Дніпра мають право знати на що йдуть їхні податки, які зміни відбуваються чи мають відбутися. Влада має презентувати свої проекти і пояснювати на що витрачаються гроші.

Зміни відбуваються, і міський голова про це доповів.  Але, я вважаю, що деякі йдуть не на користь громаді міста. Я зокрема про славнозвізну “оптимізацію витрат” в закладах освіти , культури та спорту.

Зрозуміло, що зміни потрібні. Вони назріли. У багатьох підходах в навчальних процесах. Навіть батьки це розуміють. І вимагають цього. Але вести оптимізацію під гаслом «економія бюджетних коштів» це на мою думку, дуже помилковий девіз. Бо, як казала Маргарет Тетчер, «нема ніяких бюджетних коштів, є гроші платників податків». Тобто наших з вами. Отже ми вже сплатили свій внесок. І що роблять представники міської влади? Замість того, щоб провести дискусії та обговорення з громадською радою, з профільними батьківськими колективами з метою пояснення та вироблення дорожньої карти змін? Вони кажуть «нам мало 8 мільярдів бюджету розвитку, ми заліземо у кишеню захищених статей!». Вартість питання -  близько десяти мільйонів. Що таке 10 мільйонів «заощадження», на фоні 8 мільярдів? Смішно.

Хіба можна економити на головному - на освіті, культурному та спортивному розвитку дітей? Зі знищення гуманітарної сфери починається перетворення держави на країну рабів. Гуманітарну сферу необхідно не вбивати, а змінювати. І змінювати її треба гуртом, створюючи нову модель розвитку дітей - шляхом залучення громадськості до обговорень,розробки пілотних проектів. Модель, що дозволить колективно інвестувати в освіту дітей. Адже інвестиції у дітей - це найкращі інвестиції для батьків а згодом і для держави.

Якщо цього не робити, в результаті відбувається втрата найголовнішого - довіри до влади. А це призводить до відтоку найкращих кадрів закордон, чи хоча б у інші міста, такі як Київ, Одеса, Харків або Львів. Молодь нічого не тримає в країні і в місті, де власну освіту доводиться буквально вигризати, де не розбудована інфраструктура, де людина елементарно не відчуває себе у безпеці. Про які Hiperloop або IT Hub можна мріяти, при тому вбиваючи освіту?

Тобто як тільки умови для реалізації внутрішнього потенціалу стають некомфортними, людина їде в те місце, де може цей потенціал реалізувати. Відтік населення не зупинить навіть патріотизм, адже навіть він існує доти, поки можна вижити.

На сьогодні спостерігається хитка політична ситуація спричинена нехтуванням політичною елітою закону про децентралізацію і впертим вибудовуванням своєї централізованої влади. Це стосується як голови держави Петра Порошенка, який керує Україною як корпорацією, так і офіційного мера Дніпра Бориса Філатова та тіньового мера Геннадія Корбана. Останній хотів економити на гуманітарній сфері ще за часів обіймання посади заступника голови ДніпроОДА у 2014році, проте не реалізувавши свій задум тоді, він повернувся до його реалізації зараз, на місцевому рівні. Ні для кого вже не секрет, що “радник міського голови” Геннадій Корбан має не аби який вплив не політику Дніпра. Проте і до повернення свого друга Борис Філатов старанно вибудовував свою “вертикаль” і впевнено намагався захопити все місто, хотів стати єдиним дніпровським диктатором.

Все це вбиває довіру людей. Сьогоднішній стан можна сміливо назвати початком кінця. Навіть всі відомі блогери, які закликали не розхитувати човен зрадою, вже втратила останні краплі довіри і відчуття справедливості.

Ситуацію можна змінити тільки змінивши ставлення до людей. Вони не гвинтики у корпорації, а громадяни міста та держави і до яких треба ставитися із максимальною повагою. Це просто вигідно для міста окремо та для держави загалом.

P.S. І про наш Карфаген, який повинен бути зруйнований. Я про Бюджетний Кодекс, побудований на репресіях до виконавців, який повинен бути ліквідований, і на його місці написаний новий, на засадах довіри та справедливості, та про ліквідацію Державного казначейства, яке є зашморгом на місцевих бюджетах.Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...