App Store Google Play
Ярема ГАЛАЙДА

Єрусалим наш!

28.12.2017 12:45

Нарешті вляглася буря в ФБ щодо рішення Трампа перенести американське посольство до Єрусалима і визнати сам Єрусалим столицею Ізраілю.
Що мене збентежило так це те, з яким запалом деякі ФБ друзі стали на захист палестинських арабів. Ах! Араби тисячу років там живуть! Ах! Їх бідних хрестоносці утискали! Ах! Ізраільска армія іх била, а Ізраіль утискає.

Чесно кажучи, я вважаю такі судження залишковим явищем совкової пропаганди. Одразу нагадаю: я лютий ксенофоб і все неукраїнське недолюблюю.

Але давайте пройдемося по історії. Хто заснував Єрусалим? Правильно! Євреї близько 3000 років тому. Хоча дехто каже, що набагато давніше. Ну то не суть важливо. Евреї жили в Палестині і мали Єрусалим за свою столицю аж до поразки у Другій Іудейській війні, коли римляни погромили Іудею, спалили храм Соломона і виперли євреїв у вигнання. Та весь прикол в тому, що не всі вони виїхали, а дехто повернувся до Палестини після падіння Риму. Та і до нього теж поверталися. Тобто, євреї худо-бідно, але часом жили і процвітали, а часом животіли в Палестині аж до наших днів.

Що ж араби, за яких так вже пишуться наші хлопці? Араби аж до 8 стотілля ганяли верблюдів по Аравії і опановували нову тоді ще релігію - іслам, який їм вколочували вогнем і мечем. Після того вирішили вколотити всім іншим народам. Ну, не самим же мучатися! Чи то пак- спасатися.
Все 8 ст. проходить під знаком арабських завоювань. Погрому зазнала Персія, Візантія, знищені були християнський Єгипет, варварські, теж християнські, королівства у Північній Африці, завойована Іспанія, теж християнська. І тільки франкський молот Карл Мартел розвалив завойовникам черепи і зупинив арабський розгон.

На завойованих землях утворився Арабський Халіфат. Тобто, араби з‘явилися в Палестині десь через 700 років після падіння останньої єврейської держави.

Арабський Халіфат проіснував щось близько 200 років, поки не розвалився на купу дрібніших, ворогуючих між собою халіфатів, султанатів, еміратів. Палестина та Близький Схід опинилися в руках інших завойовників: тюрків-сельджуків та курдів, які виперли арабів з Палестини та Єгипта назад до Аравії. І ось тут на короткий час з‘являються хрестоносці зі своїми Латинськими королівствами. 200 років вони з, перемінним успіхом, так-сяк тримаються за свої фортеці в Палестині поки їх остаточно не виносять, разом з сельджуками та курдами, турки-османи. І володіють османи всіми цими землями аж до Першої світової війни. Араби весь цей час сидять і не відсвічують. Іноді щось там похрюкують, часом навіть бунтують, але толку від того - нуль. Аж поки їх не починають розбурхувати англійці, аби вони воювали проти турків.

А в 1948 році ООН вирішує відібрати у Англії мандат на управління Палестиною і утворити там дві держави народів, яких вона вважала корінними - арабів та євреїв. Що тут несправедливого? Те, що арабам хотілося більше пустелі аби ганяти там верблюдів?

Тепер щодо хрестоносного гніту. Панове, як я вже казав вище, хрестоносці 200 років утримували крихітну територію на частині теперішніх Ливану, Сирії та Палестини. Я колись захищав свою дипломну роботу по темі духовно-лицарських орденів в епоху хрестових походів. Що мене здивувало: стільки було галасу щодо «звірств» хрестоносців, але щось я свідчень тих звірств так і не нарив. Взяття Єрусалиму? Так ото і все. Зате винищення арабами цілих королівств, 500 річна окупація Іспанії щось якось ніким і ніяк не коментуються. Тільки й чуєш: Араби- жертви! Гарун аль Рашид - мудрий, Салах-ад-Дін - шляхетний!

Ну почитайте про арабські завоювання, прозрійте від їхньої доброти і великодушності.

Як на мене, то якось неспівставляються вони з епохою Хрестових походів. Масштаби різні, зате галасу менше.

Ну і теє, а чого арабів то Цахал лупасив? Може нагадаєте, які наступальні вів Ізраіль проти арабів? Бо щось як не почитаєш: все він відбиває арабську агресію одну за одною.Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...