App Store Google Play

Як на Дніпропетровщині працевлаштовують переселенців та яких фахівців найбільше серед шукачів роботи

23 Вересня 18:30
Як на Дніпропетровщині працевлаштовують переселенців та яких фахівців найбільше серед шукачів роботи

Працевлаштували на Дніпропетровщині за час війни 19,6 тис людей. Серед них й переселенці. Двісті безробітних зі статусом ВПО змінили професію. Ще двадцятьом погодили видачу мікрогрантів на відкриття власної справи. Про це під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Наталія Селякова.

 

За сім місяців війни до служби зайнятості області звернулося майже 6 тис переселенців. Всі вони були у пошуку роботи.

«Нерідко переселенці мали нерозірвані трудові договори. Та в умовах війни питання вирішується в односторонньому порядку. Для цього потрібна заява на ім’я роботодавця. Її людина передає до центру зайнятості. Далі справа за фахівцями служби», – пояснила Наталія Селякова.

Знайшли своє робоче місце вже понад 1,5 тис переселенців. Найбільше людей пішло у торгівлю та промисловість. Влаштовувалися і у медзаклади регіону та транспортну сферу.

«Більшість з тих, хто ще залишається на обліку, – службовці у минулому. Вони обіймали керівні посади, були менеджерами, інженерами та економістами. Таких 68%. Є серед шукачів роботи зі статусом ВПО й гірники, водії, зварники та продавці. Ще 11% не мають професії», – сказала Наталія Селякова. 

Двісті переселенців наважилися на зміну професії. Перевчилися у Центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Тут викладають за одинадцятьма професіями. Газозварник, майстер манікюру, молодша медична сестра та інші. Це тривале навчання, але є й короткотермінові курси. Наприклад, програмування. Напрямок людина обирає сама», – деталізувала Наталія Селякова. 

Ще двадцятьом переселенцям погодили мікрогранти. Вони прописали бізнес плани та долучилися до державної програми.

«Дніпропетровщина – одна з лідерів за кількістю заяв на отримання мікрогрантів, – розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості. – Урядова програма «єРобота» продовжується. Податися до участі можна через Дію. Достатньо заяви та бізнес плану. Зі складанням останнього можуть допомогти і наші фахівці».

Отримати можна від 50 до 250 тис грн. Претендувати на таку допомогу можуть як підприємці, так і новачки. З деталями програми «єРобота» можна ознайомитися за посиланням.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...