App Store Google Play

На Дніпропетровщині виписали вже більше тисячі електронних рецептів на антибіотики: як придбати необхідні препарати

22 Вересня 10:00
На Дніпропетровщині виписали вже більше тисячі електронних рецептів на антибіотики: як придбати необхідні препарати

Антибіотики за електронним рецептом мешканцям Дніпропетровщини відпускають вже майже два місяці. За цей час їх виписали більше тисячі. Про це розказали під час брифінгу в обласній військовій адміністрації, передає Дніпроград.

З першими симптомами захворювання – до медика. Той оглядає і складає план лікування. За необхідності призначає антибіотики. На них видає е-рецепт. У ньому – основна діюча речовина, тривалість та схема прийому.  

«Фармацевт пропонує людині препарати саме за хімічною складовою, яка вказана у рецепті. Це можуть бути ліки різної цінової категорії. І людина обирає, спираючись на свої фінансові можливості», – пояснила заступниця директора департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОВА Тетяна Квітницька. 

Купувати одразу весь курс лікування непотрібно. З одним рецептом можна завітати до аптеки декілька разів. Головне пам’ятати, що дійсний він протягом 30 днів.

«Пацієнт може придбати не повністю всі ліки, а якусь частину з них. Він отримає в аптеці відмітку, що і в якій кількості за рецептом відпущено. Пізніше, з цим же рецептом, може придбати те, чого не дістає. Система гнучка», – каже Тетяна Квітницька. 

Формує електронний рецепт не обов'язково сімейний лікар, педіатр чи терапевт. Якщо антибіотик призначає вузькопрофільний спеціаліст, він і надає спеціальний документ.

«Інколи вузькопрофільні спеціалісти ще відправляють пацієнта за рецептом до сімейного лікаря. Причина в тому, що раніше вони з цією системою не працювали, на відміну від працівників первинної ланки. По кожному такому випадку ми працюємо», – пояснила заступниця директора департаменту охорони здоров'я обласної військової адміністрації.   

Декларацію для отримання е-рецепту мати необов’язково. Достатньо записатися на прийом до лікаря та мати при собі документ, що посвідчує особу. Тим, хто старше чотирнадцяти, пред’явити доведеться й ІПН.

Тетяна Квітницька додала: нові правила продажу антибіотиків – вимушений крок. Безконтрольний їх прийом може призвести до незворотних наслідків.

«Бактерії стають стійкими до препаратів. А це може закінчитися серйозними ускладненнями захворювання. У такому випадку допомогти людині буде складніше. Тому питання прийому антибіотиків дуже серйозне», – резюмувала Тетяна Квітницька. 

Відпускають ліки за е-рецептом у більшості аптек Дніпропетровщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...