App Store Google Play

Центр сучасної культури у Дніпрі розпочинає серію публічних дискусій

16 Вересня 12:30
Центр сучасної культури у Дніпрі розпочинає серію публічних дискусій

Центр сучасної культури у Дніпрі (DCCC) в рамках тимчасового соціального хабу розпочинає публічну дискусійну програму. Щосереди о 19:00 українські експерти та експертки говоритимуть про події, процеси та явища, які набули актуальності після початку повномасштабного російського вторгнення, передає Дніпроград з посиланням на пресслужбу Центру.

Як говорити про війну під час війни? Як насильство трансформує суспільство та впливає на мистецькі, освітні та культурні процеси? 

В рамках дискусійної програми Центр сучасної культури у Дніпрі разом зі спікерами намагатиметься осмислити теперішні виклики, що стоять перед суспільством та інституціями. Звертаючись до тем історичної спадщини, солідарності, матеріальності, етики, географії, геології, економіки та права, українськи експерти та експертки будуть говорити про слова, образи, пам’ять та спадок війни у контексті культури. 

Ціль дискусій — відрефлексувати новий спільний досвід, який українці набувають і розділяють одне з одним. Кураторкою програми стала журналістка та дослідниця UCL School of Slavonic and East European Studies (SSEES) Катерина Яковленко. Дискусії проходитимуть щосереди офлайн у Дніпрі, а трансляції можна буде подивитися на Facebook-сторінці DCCC. 

«Наразі в Україні і поза її межами відбувається дуже багато важливих дискусій, які охоплюють різні теми реконструкції, відновлення після війни, осмислення травми, перегляду культури та спадщини і багато іншого. Враховуючи, що програма передусім направлена на локальну дніпровську аудиторію, на людей, які залишилися в місті або переїхали, нам би хотілось, щоб наш дискусійний майданчик підсумовував всі ці дуже різні досвіди говоріння та на основі цього запропонував свій внесок у розмову про майбутнє України. Ми всі переживаємо виклики, пов'язані з війною, кожен досвід для нас стає цінним і тому обмін дуже важливий. Особливо для Дніпра, який перебуває у близькій відстані до лінії розмежування і став новим домом для багатьох переселенців», — зазначає кураторка програми Катерина Яковленко.

Вже 21 вересня о 19:00 відбудеться перша дискусія — «Чому важливо говорити про деколоніальний погляд на українську культуру?». Журналістка Дарія Бадьйор та культурологиня Ірина Старовойт за модерації історика мистецтв Іллі Левченка спробують означити можливість, потребу і потенціал деколоніальної думки для України, аби це не перетворилося на «тривіалізацію» деколонізації.

Під час дискусії можна буде дізнатися про:

— музеї як агенти колонізації: чи може класичний музей бути «не колоніальним»; 

— те, що означає «визнати постколоніальність російсько-українських відносин»; 

— деколонізацію «проблемної» спадщини, зокрема радянської та імперської;  

— потенціал горизонтальної історії культури та літератури;

— роль та способи формування канону, передовсім літературного. 

Для участі треба зареєструватися: https://bit.ly/3d8rMtV.

Анонси наступних дискусій публікуватимуться на сторінках DCCC у соцмережах.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...