App Store Google Play

Хірург-травматолог із Дніпропетровщини з початку війни поставив на ноги понад 400 бійців

19 Серпня 22:00
Хірург-травматолог із Дніпропетровщини з початку війни поставив на ноги понад 400 бійців

Нині його фронт – відновлювати кінцівки бійців. Щодня в операційній, не шкодуючи себе. Інколи немає часу на попити води. Каже, чудова опора – згуртований колектив. Із початку війни його команда професіоналів провела з півтисячі операцій та допомогла понад 400 пораненим. Про хірурга-травматолога з Дніпропетровщини Олексія – в рубриці Дніпропетровської обласної військової адміністрації «Творці перемоги».

«У травматології відчуваєш себе ремісником. Робиш щось руками – і відразу бачиш результат. «Лагодиш» кінцівки, наче столяр, який працює з деревом», – поділився Олексій.

Каже, хірургія у війну має особливості. Зазвичай, у мирний час, у лікаря є можливість поміркувати, порадитися з колегами. Натомість у випадку з пораненими треба приймати рішення швидко.

«Діяти треба зараз. Час лімітований. З моменту травми до операції є невеличкий проміжок – від 6 до 12 годин. У нього треба вкластися», – сказав Олексій. 

І додав: фундамент успіху – ретельно промити рану. Під час операції важливо не тільки «зібрати» кістки, а й зберегти м'які тканини. Без них неможливо зростити перелом та відновити роботу кінцівки.

Нині в операційній доводиться бути зранку до вечора, навіть без короткої перерви. Аби працювати було комфортніше, вмикають музику. Чіткі відточені рухи хірурга, підтримка медсестер і анастезіологів, жартівливе невимушене спілкування. Все це допомагає впоратися з величезним навантаженням.

«Зараз із командою працюємо на знос. На шкоду собі, власному здоров'ю, родині. Але розуміємо: повинні допомогти нашим хлопцям стати на ноги», – розповів лікар.

Він додав: вже після операції часто замислюється над тим, що пережили хлопці на передовій. Тоді приходять смуток і біль. А ще з’являються сили знов іти в операційну і допомагати бійцям відновити здоров’я.

«Сьогодні у кожного власна передова. Моя – у лікарні, зі скальпелем у руках», – поділився Олексій.

«Творці перемоги» – рубрика Дніпропетровської обласної військової адміністрації. Вона – про людей, які наближають нашу перемогу. Кожен – на своєму фронті.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...