App Store Google Play

Указ президента щодо позбавлення громадянства Корбана готуються оскаржити

29 Липня 12:30
Указ президента щодо позбавлення громадянства Корбана готуються оскаржити

Розглядається можливість оскаржити Указ президента Зеленського щодо позбавлення громадянства керівника Центру тероборони Дніпра Геннадія Корбана. Про це повідомив його адвокат Андрій Йосипов, передає Дніпроград з посиланням на Суспільне.

За його словами, наявні очевидні порушення щодо ухвалення як рішення про заборону перетину кордону, так і, не виключено, ухвалення рішення про припинення громадянства.

"Укази президента, в тому числі про припинення громадянства, можуть бути оскаржені в судовому порядку. Специфіка таких проваджень полягає в тому, що вони розглядаються Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду", — сказав Андрій Йосипов.

Він зазначив, що наразі командою адвокатів розглядається можливість та формується правова позиція щодо оскарження Указу президента про припинення громадянства Геннадія Корбана, рішення про відмову йому в перетині кордону, а також оскарження інших дій Держприкордонслужби.

Рішення щодо оскарження ухвалять після отримання відповідей на запити від державних органів, які вже подані.

Директор громадської організації «Правозахисна група «СІЧ» Дмитро Рева, який був одним із підписантів листа на підтримку Корбана, у коментарі назвав ситуацію "випадком домінування політичної доцільності очима Офісу президента над Конституцією України".

"Я б абстрагувався від ролі Геннадія Корбана у зміцненні захисту Січеславщини та його беззаперечних чи суперечливих досягнень. Згідно зі статтею 25 Конституції, громадянин не може бути позбавлений громадянства та не може бути позбавлений права змінити громадянство. Тобто людина, що отримала статус громадянина України по праву народження і сама не відмовилася від громадянства, не має юридичної можливості його позбутися. Також підставою для позбавлення громадянства є надання неправдивих документів та інформації, неправдивість яких має вирішувати суд", — каже Дмитро Рева.

За його словами, про судове рішення щодо Корбана наразі нічого невідомо. Відтак він вважає указ президента "антиконституційним, таким, що може бути оскаржений у судовому порядку".

"Також вважаю небезпечною тенденцією з боку Офісу президента позбавляти громадянства політичних опонентів. Якщо людина у чомусь винна, доведіть це у національних судах та продемонструйте законний вирок. Але цей вчинок президента схожий на політичну маніпуляцію", — додав Рева.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...