App Store Google Play

Концептуальні картини, знищення путіна: у Дніпрі відкрили благодійну художню виставку "НЕПРИЙНЯТТЯ"

24 Липня 08:00
Концептуальні картини, знищення путіна: у Дніпрі відкрили благодійну художню виставку "НЕПРИЙНЯТТЯ"

У Дніпрі 23 липня у стінах "Площі культури та креативу" офіційно відкрили благодійну художню виставку "НЕПРИЙНЯТТЯ". Захід організовано за підтримки департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, благодійного фонду «Культурна столиця», передає Дніпроград з посиланням на пресслужбу міської ради.

На виставці представлені 193 картини від 29 митців із різних міст України. Вона є концептуальною і має 6 залів по аналогії стадій психологічного прийняття людиною війни. Це заперечення, гнів, торг, депресія, прийняття і дія. 

«Мета цієї виставки — щоб людина зрозуміла, що вона може здолати ці етапи і прийти до неприйняття. Війна — це жахливо і, на жаль, вона невідворотня. Мистецтво, яке ми тут побачили, допомагає людині здолати згадані етапи і вийти на рівень неприйняття», — сказав голова Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер. 

Зі свого боку, креативний директор виставки Влад Божич розповів: «Виставкою хотіли ще більше привернути увагу до війни в країні. Концепція виставки «НЕПРИЙНЯТТЯ» говорить про те, що війну не можна прийняти, а слід діяти усім гуртом для спільної перемоги. Проходячи кожну залу, можна відчути різні емоції, трансформації. Виставка триватиме місяць, і кожні вихідні будуть по два івенти, які теж направлені на психологічну трансформацію». 

Він також додав, що виставка є креативною: «Створено концепції з інтерактивами, де люди можуть за донати знищувати скульптуру «неприємної людини». Усім зрозуміло, що йдеться про путіна. Це можна буде зробити на онлайн-аукціоні». 

За словами головної кураторки виставки Марії Скворцової, створено ще й простір, який доповнює картини. 

«Головна червона нитка нашої повісті — сльози кожного українця сьогодні як символ того, що ми відчуваємо попри стадію. Криваві сльози, відображені у нитках з кожної зали виставки, супроводжують нашого гостя від стадії до стадії, і на прийнятті вони закінчуються, як символ того, що потрібно зібратися з силами і діяти. Там є ще дзеркальний коридор з написом «Ти і є відображення перемоги». Загалом уся виставка про людину, кожного з нас. Ми повинні зрозуміти, що слід рятувати себе, щоб урешті усім разом — врятувати нашу країну», — підкреслила Марія Скворцова. 

Під час відкриття виставки відбувся аукціон в рамках акції "Місце, де щодня помирає путін", де було розіграно знищення однієї зі скульптур "неприємної людини". Також для гостей виставки провели арт-лекцію про мистецтво воєнного часу від культурологині Льони Радченко. 

Виставка працюватиме до 23 серпня з 11:00 до 19:00 (вихідні пн-вт) за адресою: «Площа культури та креативу», пл. Троїцька, 5-а, 3 поверх (колишній Музей українського живопису). Діють обмеження за віком: 16+

Усі зібрані кошти від благодійної ініціативи передадуть на допомогу ЗСУ, зокрема придбання квадрокоптерів з тепловізорами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...