App Store Google Play

У галереї "Артсвіт" відкриється нова виставка

20 Липня 12:30
У галереї "Артсвіт" відкриється нова виставка

22 липня о 19:00 в галереї Артсвіт на першому поверсі відбудеться відкриття виставки “Як у кіно....”, до участі в якій запросили 15 художників/-ць, що в своїх роботах осмислюють досвід воєнного часу, який всі ми переживаємо з 24 лютого. Це перший виставковий проєкт після початку повномасштабного вторгнення, який нам вдалося організувати в Артсвіт, передає Дніпроград з посиланням на пресслужбу галереї.

Сьогодні мільйони українців переживають потужний колективний досвід — повномасштабну війну в рідній країні. Прокинутися 24-го лютого від звуків вибухів або дзвінка близької людини, зв’язатися з родиною, вирішити, евакуюватися чи залишатися вдома, а далі — безліч унікальних людських історій, які неможливо порівнювати.

"Проте, у наших розповідях про війну є деякі спільні риси, що певною мірою характеризують досвід кожного: змінене сприйняття часу і простору, звичних об’єктів та локацій; переоцінка поняття «дому»; відчуття нереальності, кінематографічності того, що відбувається. Виставкою «Як у кіно...» ми хочемо зафіксувати, як українські художники рефлексують цей колективний досвід. Усі роботи, представлені на ній, створені після 24 лютого 2022 року, часто у форматі візуальних щоденників, що в режимі реального часу реагують на події війни", - йдеться в описі події.

Для Галереї Артсвіт це не тільки перша виставка з початку війни, а й репрезентація внеску українських митців у боротьбу на культурному фронті, висловлена у місті, прикордонному до фронту фізичного. Дніпро вдруге за 8 років став форпостом українського спротиву, що робить його особливим місцем для реалізації цього проєкту.

«Як у кіно...» — художнє втілення переживань під час війни, як групових, так і особистих. Це сучасне мистецтво, спроможне бути сприйнятим широкою публікою без додаткового контексту, бо художник і глядач знаходяться в одному інформаційному полі, розуміючи один одного як ніколи до цього.

"Говорячи про цю війну, український митець майже не використовує алегоричність, концептуальні методи, складні символи і метафори. Щоб висловитися, йому не потрібні смислові надбудови чи метафізичні образи. Адже що може бути переконливіше, ніж наша реальність зараз? Що може бути важливіше?" - додають у галереї.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...