Українські спортсмени вибороли 5 медалей на етапі Кубку світу з ракетомодельного спорту FAI Liepaja Cup 2022. Етап Кубку світу з ракетомодельного спорту FAI Liepaja Cup 2022 відбувся з 1 по 3 липня неподалік м. Лієпая (Латвія), передає Дніпроград з посиланням на ГО «Асоціація Ноосфера».
До турніру долучилися учасники зі Словаччини, Естонії, Литви, Латвії й України. Нашу країну представили п’ять спортсменів з Києва, Ніжина й Полтави: Сергій Труш, Степан Івченко, Олександр Синєлиций, Олександр Радченко й Денис Хміль.
З 15 можливих медалей, які розігрувалися на змаганнях, українці вибороли 5 нагород, а саме:
-
Сергій Труш — 1 місце в класі S7 і 2 місце в класі S6A
-
Степан Івченко — 2 місце в класі S4A
-
Олександр Синєлиций — 2 місце в класі S8E/P
-
Олександр Радченко — 3 місце в класі S7
Ракетомодельний спорт - технічний вид спорту, в якому спортсмени майже всіх вікових груп змагаються у конструюванні, виготовленні, організації запуску та пілотуванні (для радіокерованих ракетопланів) моделей ракет. Етапи Кубку світу проходять впродовж року в різних країнах. Загальний залік Кубку світу індивідуальний і є сумою балів 3-х найкращих етапів, в яких брав участь спортсмен.
На FAI Liepaja Cup 2022 спортсмени змагалися у декількох класах:
Завдання учасників у класі S4A - досягнути найбільшої тривалості польоту з використанням вертикального вільного балістичного зльоту моделей ракетопланів.
У S6A спортсмени демонструють найбільшу тривалість польоту з використанням стрічки. Тривалість польоту замірюється починаючи від старту ракети до її приземлення або зникнення з поля видимості.
Суть класу S8E/P в тому, щоб літати якомога довше і посадити модель у задану зону.
S7 – одна з найскладніших категорій. Потрібно отримати максимальну кількість балів за ступінь деталізації моделі на стендовій оцінці, а потім здійснити реалістичний заліковий політ. Якщо кількість балів рівна, перевага надається прототипу з більшою стендовою оцінкою.
«Спортсмени зустрілися в теплій і дружній атмосфері. Для нас це перші офлайн змагання цього року. Через війну в Україні не можна здійснювати запуски, тож ми не тренувалися й долучилися до змагань майже без підготовки. З погодою нам не пощастило, тому в перший день проводився тільки один клас моделей — S6A. Натомість у неділю ми позмагалися аж в 4 класах: S4A, S7, S8E/P, S9A. Однак ми не пропустили жодного змагання, брали участь всюди! Наша наступна ціль — етап Кубку світу Andritz Space Cup у Словаччині. Сподіваємося поїхати більш розширеним складом збірної. Ми маємо робити все, щоб привертати увагу до нашої країни й підтримувати її імідж на міжнародному рівні», — каже генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України й учасник FAI Liepaja Cup 2022 Денис Хміль.
«Вітаємо наших партнерів, Федерацію ракетомодельного спорту України з черговими призовими місцями на міжнародних змаганнях! Ракетомодельний спорт — одна з важливих складових STEM-екосистеми, яку будує і розвиває ГО «Асоціація Ноосфера». Співзасновником організації є Макс Поляков, український бізнесмен із досвідом у сфері космічних та IT технологій, інженерії. Участь в подібних змаганнях — не тільки чудова можливість продемонструвати свій професіоналізм, а й шанс гідно представити Україну на міжнародній арені», — розповідає керівниця соціальних проєктів ГО «Асоціація Ноосфера» Ольга Зима.
Підтримка і розвиток ракетомодельного спорту в Україні включають низку ініціатив. Через війну наразі немає можливості проводити традиційні щорічні турніри й залучати молодь до цього спорту. Саме тому ГО «Асоціація Ноосфера» разом з Федерацією ракетомодельного спорту України організовують змагання з віртуального ракетомоделювання в Kerbal Space Program.
Призовий фонд - $1000, участь безоплатна. Формат проведення змагань - онлайн.
Автор: Іван МУРАХА