App Store Google Play

Українські спортсмени вибороли п'ять медалей на етапі Кубку світу з ракетомодельного спорту

15 Липня 12:30
Українські спортсмени вибороли п'ять медалей на етапі Кубку світу з ракетомодельного спорту

Українські спортсмени вибороли 5 медалей на етапі Кубку світу з ракетомодельного спорту FAI Liepaja Cup 2022. Етап Кубку світу з ракетомодельного спорту FAI Liepaja Cup 2022 відбувся з 1 по 3 липня неподалік м. Лієпая (Латвія), передає Дніпроград з посиланням на ГО «Асоціація Ноосфера».

До турніру долучилися учасники зі Словаччини, Естонії, Литви, Латвії й України. Нашу країну представили п’ять спортсменів з Києва, Ніжина й Полтави: Сергій Труш, Степан Івченко, Олександр Синєлиций, Олександр Радченко й Денис Хміль.

 

З 15 можливих медалей, які розігрувалися на змаганнях, українці вибороли 5 нагород, а саме:

  • Сергій Труш — 1 місце в класі S7 і 2 місце в класі S6A

  • Степан Івченко — 2 місце в класі S4A

  • Олександр Синєлиций — 2 місце в класі S8E/P 

  • Олександр Радченко — 3 місце в класі S7

Ракетомодельний спорт - технічний вид спорту, в якому спортсмени майже всіх вікових груп змагаються у конструюванні, виготовленні, організації запуску та пілотуванні (для радіокерованих ракетопланів) моделей ракет. Етапи Кубку світу проходять впродовж року в різних країнах. Загальний залік Кубку світу індивідуальний і є сумою балів 3-х найкращих етапів, в яких брав участь спортсмен.

На FAI Liepaja Cup 2022 спортсмени змагалися у декількох класах:

Завдання учасників у класі S4A - досягнути найбільшої тривалості польоту з використанням вертикального вільного балістичного зльоту моделей ракетопланів.

У S6A спортсмени демонструють найбільшу тривалість польоту з використанням стрічки. Тривалість польоту замірюється починаючи від старту ракети до її приземлення або зникнення з поля видимості.

Суть класу S8E/P в тому, щоб літати якомога довше і посадити модель у задану зону.

S7 – одна з найскладніших категорій. Потрібно отримати максимальну кількість балів за ступінь деталізації моделі на стендовій оцінці, а потім здійснити реалістичний заліковий політ. Якщо кількість балів рівна, перевага надається прототипу з більшою стендовою оцінкою.

«Спортсмени зустрілися в теплій і дружній атмосфері. Для нас це перші офлайн змагання цього року. Через війну в Україні не можна здійснювати запуски, тож ми не тренувалися й долучилися до змагань майже без підготовки. З погодою нам не пощастило, тому в перший день проводився тільки один клас моделей — S6A. Натомість у неділю ми позмагалися аж в 4 класах: S4A, S7, S8E/P, S9A. Однак ми не пропустили жодного змагання, брали участь всюди! Наша наступна ціль — етап Кубку світу Andritz Space Cup у Словаччині. Сподіваємося поїхати більш розширеним складом збірної. Ми маємо робити все, щоб привертати увагу до нашої країни й підтримувати її імідж на міжнародному рівні», — каже генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України й учасник FAI Liepaja Cup 2022 Денис Хміль.

«Вітаємо наших партнерів, Федерацію ракетомодельного спорту України з черговими призовими місцями на міжнародних змаганнях! Ракетомодельний спорт — одна з важливих складових STEM-екосистеми, яку будує і розвиває ГО «Асоціація Ноосфера». Співзасновником організації є Макс Поляков, український бізнесмен із досвідом у сфері космічних та IT технологій, інженерії. Участь в подібних змаганнях — не тільки чудова можливість продемонструвати свій професіоналізм, а й шанс гідно представити Україну на міжнародній арені»,  — розповідає керівниця соціальних проєктів ГО «Асоціація Ноосфера» Ольга Зима.

Підтримка і розвиток ракетомодельного спорту в Україні включають низку ініціатив. Через війну наразі немає можливості проводити традиційні щорічні турніри й залучати молодь до цього спорту. Саме тому ГО «Асоціація Ноосфера» разом з Федерацією ракетомодельного спорту України організовують змагання з віртуального ракетомоделювання в Kerbal Space Program.

Призовий фонд - $1000, участь безоплатна. Формат проведення змагань - онлайн. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...