App Store Google Play

У Дніпрі показали утилізацію відпрацьованих шин за сучасною європейською технологією

1 Липня 11:00
У Дніпрі показали утилізацію відпрацьованих шин за сучасною європейською технологією

У Дніпрі показали, як на одному з підприємств утилізовують відпрацьовані автомобільні шини, які мешканці збирають зі своїх подвір’їв, передає Дніпроград з посиланням на пресслужбу міської ради.

За словами заступниці директора департаменту екологічної політики міської ради Ірини Козлової, це вимушена міра, оскільки наявність відпрацьованих шин на подвір’ях багатоповерхівок у якості декору є небезпечною з огляду на пожежну та екологічну безпеку. 

«Нещодавно ухвалений рамковий закон щодо управління відходами, і тепер ми очікуємо на ухвалення ще низки секторальних законів, один із яких має стосуватися саме поводження з відпрацьованими шинами. Рамковий закон запускає потужну реформу в Україні, яка дасть старт впровадженню принципу «забруднювач сплачує». Тобто, виробники продукції, яка підлягає обов’язковій утилізації, репакування чи розхідних матеріалів відповідатимуть за їх кінцеву утилізацію. Шини — важлива тема, навколо якої точаться багато дискусій щодо того, як їх утилізувати. У нашому місті є одне з підприємств, яке вже впроваджує європейський принцип безпечної утилізації відпрацьованих шин. Мешканці збирають такі шини на своїх подвір’ях, у попередньо визначених місцях, та звертаються на «гарячу» лінію міської ради. Накопичені шини наразі забирає компанія- перевізник сміття «Екологія-Д», яка привозить їх сюди на перероблення. Наразі це виключення з правил, але, сподіваємось, що коли запрацюють нові закони, це стане поширеною практикою і відбуватиметься за кошти підприємств-експортерів шин», — сказала заступниця директора департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ірина Козлова. 

Водночас директор з розвитку підприємства ТОВ «Ресайклінг юа» Віталій Лущаєнко розповів: «На заводі сортуємо шини, переробляємо їх у спеціальну чіпсу, яку потім перетворюємо на гумову крихту. Така крихта йде на вироблення різних гумових виробів. Тобто, цілком безвідходне виробництво виходить». 

Зі свого боку, директор компанії-перевізника сміття ТОВ «Екологія-Д» Віталій Коваленко зазначив: «До нас надходять заявки щодо вивезення відпрацьованих шин. Подати заявку можна і через єдину гарячу телефонну лінію мерії Дніпра. Необхідно обов’язково вказати адресу, приблизний об’єм». 

Під час заходу підприємству ТОВ "Екологія-Д" вручили подяку від Координаційного штабу волонтерів Дніпра за значний внесок у волонтерську діяльність та підтримку чистоти у місті.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...