App Store Google Play

Дев'ять зрадників отримали підозри за матеріалами СБУ Дніпропетровщини

28 Червня 11:30
Дев'ять зрадників отримали підозри за матеріалами СБУ Дніпропетровщини

Служба безпеки України проводить системну роботу з викриття зрадників і колаборантів, які добровільно перейшли на бік ворога, в тому числі на тимчасово окупованих територіях України. На жаль, не дивлячись на високий рівень патріотизму та відданості наших громадян під час відсічі збройної агресії росії, є представники влади та правоохоронних органів на тимчасово окупованих територіях, які зраджують Україну. Тільки за останній період співробітники Управління задокументували 9 фактів переходу зрадників та колаборантів на бік окупантів, передає Дніпроград з посиланням на допис СБУ у Facebook.

Так, двоє поліцейських з Луганщини зрадили присязі та перейшли на службу до органів квазіутворення «ЛНР». Причому в обох випадках, враховуючи кадровий голод окупаційних адміністрацій, з підвищенням: один очолив слідчий відділ поліції, а інший зайняв місце прокурора. Можна заздалегідь зробити прогноз, наскільки якісно будуть розслідуватися кримінальні справи такими «спеціалістами» без досвіду та відповідної кваліфікації.

Крім того, за матеріалами слідства ще троє поліцейських та один прокурор не витримали перевірки на вірність Батьківщині, й перешли на бік «асвабадітєлєй».

Є зрадники і серед представників установ виконання покарань. Заступниця керівника однієї з виправних колоній українського міста-героя Маріуполя теж вибрала сторону вбивць мирного населення та мародерів, і за це отримала відповідну керівну посаду в установі. Більш того, закликала своїх колег, які не зрадили присязі, повертатися до міста та поповнювати ряди в правоохоронній системі окупантів.

Задокументовані випадки призначення на посади окупаційної влади і колаборантів. Одного, за вірність «ідеалам кремля», без відповідного досвіду призначено співробітником прокуратури, а іншу – керівником сектору державної реєстрації однієї з окупаційних адміністрацій. Особливо довірену особу, яка активно співпрацювала з окупаційної владою під час бомбардувань та знищення українських громадян у Маріуполі, запросили на посаду очільника місцевого райвідділу поліції одного з районів міста, від якої, не дивлячись на звірства росіян, він не відмовився.

Кожен з фактів переходу на бік окупантів наших колишніх співгромадян ретельно задокументувала Служба безпеки України.

На теперішній час всім правоохоронцям та посадовцям, які вчинили державну зраду, заочно повідомили про підозру за ч.2 ст.111 Кримінального кодексу України. Колаборанти же відповідатимуть перед законом за ч.ч.5 та 7 ст. 111-1 ККУ.

Як відомо, на початку війни внесено зміни до Кримінального кодексу України, якими значно посилено відповідальність за зраду – в період воєнного часу за неї можуть позбавити волі від 15 років і до довічного терміну. А відповідно до нової статті 111-1 «Колабораційна діяльність», за добровільне зайняття громадянином України посади у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, можна отримати до 15 років ув’язнення.

СБУ вкотре нагадує, що «кар’єра» зрадників дуже коротка, і жоден правоохоронець чи колаборант не залишиться безкарним.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...