App Store Google Play

Юні науковці Дніпропетровщини здобули чотири нагороди на Міжнародній олімпіаді геніїв

21 Червня 23:00
Юні науковці Дніпропетровщини здобули чотири нагороди на Міжнародній олімпіаді геніїв

Школярі із Дніпропетровщини вибороли чотири нагороди на Міжнародному конкурсі екологічних проєктів GENIUS Olympiad Global. Призери – вихованці регіонального відділення Малої академії наук. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Пишаємося нашою молоддю. Проєкти чотирьох мешканців області – серед найкращих на Міжнародній олімпіаді геніїв. Крутий результат», – зазначив директор департаменту освіти і науки ДніпроОВА Олексій Полторацький.

Бронзову медаль виборов учень медичного ліцею із Дніпра Артем Образцов. Хлопець досліджував мармурових раків. Виявилося, річкові жителі можуть допомогти визначити, чи забруднена водойма. Наприклад, важкими металами. Такий собі природний біомоніторинг.

Юний науковець провів дослід. У чотири акваріуми помістив по 15 раків. Перший – контрольний – із чистою водою. До трьох інших додав алюміній у різних концентраціях. Наявність важкого металу у воді показала гемолімфа раків. Вона у них замість крові.

«Я вперше брав участь у великому міжнародному конкурсі. Неочікувано було отримати нагороду одразу», – зізнався призер.

Ще три представниці області отримали почесні відзнаки у категоріях «Мистецтво» і «Креативне письмо». Старшокласниця із Дніпра Аліна Рожковська – за свій постер про забруднення пластиком планети. Учениця однієї із гімназій Жовтих Вод Ганна Кіцела – за розповідь «Різдво 20ХХ року». Там підіймає проблему утилізації сміття. Школярка із Дніпра Стефанія Яровенко отримала нагороду за фотопроєкт «Наше спільне майбутнє».

Конкурс проходив онлайн із Нью-Йорка. Участь взяли юні науковці із понад 57 країн світу. Загалом вони подали більш ніж 1,6 тис проєктів. До змагання допустили половину. Українську команду представляли 77 школярів. Серед них 7 – мешканці Дніпропетровщини. Конкурсанти записували відео захисту своїх робіт та відправляли на розгляд журі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...