App Store Google Play

Трудотерапія проти війни: історики з Дніпра волонтерять на фермі

21 Червня 17:00
Трудотерапія проти війни: історики з Дніпра волонтерять на фермі

Історики з Дніпра працюють волонтерами на молочній фермі від початку повномасштабної війни. Згадують: у перші дні вторгнення почувалися тривожно, але щойно стали до роботи — одразу відчули спокій. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

Анастасія — робітниця ферми. Кожному з волонтерів знаходить роботу: розподіляє за вмінням і бажанням. Бо ж руки потрібні усюди: і в стайнях, і на кухні, і у полі.

Анжеліці, наприклад, дісталося збирати квіти.

"Збираємо пелюстки маків, їх потім додадуть в сир. Це приємна і неважка робота", — каже жінка.

4-річна Даша допомагає бабусі: встромляє паростки півників у грядку. Ці саджанці привезли з власної садиби, щоб прикрасити ферму.

Трудотерапія проти війни: історики з Дніпра волонтерять на фермі

На фермі можна допомогти випасати кіз. Суспільне Дніпро

Володимир Коваль випасає стадо кіз. На ферму приїжджає коли на роботі видається вихідний, і каже: тут відпочиває душею.

А поки кози пасуться на лузі, їхні стайні вичищає Віктор Єкшов. Саме він три місяці тому запропонував колегам з екскурсійного клуба Дніпра поїхати на ферму. Фізична праця, каже чоловік, припала людям до душі. Тут вони стали відпочивати від війни.

"У перший день, коли приїхали, сюди, усі у пригніченому стані. А потім як запрацювали. Сміх жіночий я згодом почув, він мені музикою видався", — говорить організатор волонтерських поїздок.

На молочній фермі, що у селі Зелений Гай під Дніпром, мешкає 866 тварин. Тут і корови, і кози, і птахи. Є свині, кролики, коні, страуси, нутрії, мули.

Роботи вистачає, хоч за словами працівниці ферми Анастасії Коваль, нині потрібна більш специфічна волонтерська допомога — допомогти з оглядом тварин, зробити їм щеплення. У цьому допомагають студенти агроуніверситету.

Екскурсійний клуб Дніпра у якості волонтерів свої поїздки на ферму призупиняє. Але усі його учасники радять завітати на ферму на екскурсію.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...