App Store Google Play

Жителі Павлограда збирають підписи за та проти перейменування міста

20 Червня 16:00
Жителі Павлограда збирають підписи за та проти перейменування міста

Жителі Павлограда збирають підписи за та проти перейменування міста. Так, у системі місцевих електронних петицій з'явилася петиція за перейменування міста Павлограда та повернення історичної назви – Матвіївська Слобода, передає Суспільне.

Її автор Євген Молдованов зазначає, що місто, назване на честь спадкоємця престолу Російської імперії Павла Першого, який "нічим для міста не відзначився, в ньому не жив та навіть не бував", а лише провадив колоніальну політику щодо України. 

"Колишня слобода Матвіївка Самарської паланки, яка була названа на честь осадчого тодішнього поселення – відставного старшини Війська Запорізького Низового Матвія Хижняка (Хижняківського), з приходом московських загарбників була перейменована спочатку в честь окупаційного військового формування Луганського пікінерного полку – слобода Луганська. Згодом населений пункт було перейменовано в честь спадкоємця престолу Російської імперії – Павла Першого", – написав автор. 

У системі зареєстрована ще одна петиція з пропозицією перейменування міста, але на честь"героїв сьогодення". Її авторка Марія Перебитюк зазначає, що варіанти мають запропонувати самі жителі міста. 

"Місто було перейменоване на Павлоград Катериною Другою, яка знищувала козацькі січі на українських землях та ін. Місто було назване на честь Павла Першого, російського імператора. Для того, щоб рідну Україну нічого не зв‘язувало з країною-агресором, пропоную перейменувати місто на честь героїв/подій українсько-російської війни, варіанти запропонують павлоградці", – мовиться в документі.

У системі також є петиція проти перейменування міста. Її автор Сергій Борисов пропонує "відтермінування справи про зміну назви міста Павлоград".

Петиції зареєстровані в системі 16 та 17 червня. Жодна з них ще не набрала тієї кількості голосів, яка необхідна для розгляду місцевою владою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...