На Дніпропетровщині у період нересту затримали понад 300 рибалок та вилучили тонну незаконно виловленої риби. Як розповів заступник начальника обласного агентства рибного господарства Юрій Хорульський, загальна сума штрафів, яку сплатили браконьєри, три мільйони гривень, передає Дніпроград з посиланням на Суспільне.
Ще минулого року браконьєри за вилов карася мали б віддати всього 17 гривень. Нині — понад півтори тисячі. Таке рішення ухвалив Кабмін.
Через такі штрафи, каже Юрій Хорульський, правопорушень стало разів у п`ять менше.
Та все одно потік охочих вудити у нерест не вщухає. Під час рейду на косі біля вулиці Малиновського у Дніпрі рибоохоронний патруль одразу ж виявив порушника. Вилов риби тут заборонений навіть на одну вудку, тож на чоловіка склали адмінпротокол.
Згідно з адмінпротоколом він має сплатити штаф від 34 до 170 гривень в залежності від кількості виловленої риби. Окрім того, платити доведеться за кожну рибину, навіть, якщо випустити її у воду.
"Якщо не виловив жодної рибини — виноситься попередження", — говорить начальник обласного агентства рибного господарства Василь Волков.
Паралельно з колегами на березі порушників шукають інспектори на човні. Через заборону виходити на воду у воєнний час, кажуть у рибному господарстві, браконьєрів поменшало.
Нерест продовжиться до 24 червня на Кам’янському водосховищі, до 29 — на Дніпровському. А на Каховському заборонено вудити до 4 липня.
Якщо не контролювати вилов риби у такий період, це може спричинити екологічну катастрофу, зазначає іхтіолог Роман Новіцький.
"Якщо дуже багато виловити того ж судака, або тієї ж щуки, вони не будуть регулювати кількість так званої смітної риби. Розведеться велика кількість бичків, риб які не дуже важливі в промисловому значенні", — сказав він.
Автор: Іван МУРАХА