App Store Google Play

Проєкт вистави про полон, ініційований митцями з Дніпра, – серед переможців конкурсу УКФ

10 Червня 08:00
Проєкт вистави про полон, ініційований митцями з Дніпра, – серед переможців конкурсу УКФ

Театральний проєкт «Вистава без бар’єрів «Полон», ініційований митцями з Дніпра, посів друге місце у конкурсному відборі програми «Культура без бар’єрів» від Українського культурного фонду. Про це розповів керівник проєкту, голова громадської організації «Патріотичний театр «Арт-Фронт», актор і режисер Ігор Кирильчатенко, передає Дніпроград з посиланням на Суспільне.

За його словами, проєкт подавали на розгляд Українського культурного фонду ще до повномасштабної війни в Україні.

Як розповів Ігор Кирильчатенко, виставу планують створити на основі автобіографічної книги «Фуга 119. В тональності полону», яку написав український доброволець Ігор Михайлишин, який пробув у полоні бойовиків 119 днів.

Режисеркою та авторкою сценарію, як і в попередній виставі творчої команди «Незламний», виступить дніпрянка Вікторія Чернова. У спектаклі, окрім самого Ігоря Кирильчатенка, зіграє актор Олег Шульга.

«Я давно задумувався над цим проєктом, шукав літературу. Хотілося, щоб це була не просто чергова вистава, а вистава, яка б справді підіймала важливі проблеми. У минулій виставі – «Незламний» – ми підіймали тему самогубства, зокрема серед військових. Тут вирішили підняти тему полонених. Автор книги, яка ляже в основу, – Ігор Михайлишин. Це – один з піаністів Майдану, прямо з Майдану пішов на фронт. Він – боєць батальйону «Донбас», потрапив у полон при виході з Іловайського «котла». Як добровольців їх тримали довго й в жорстких умовах. Ми плануємо це показати. Хочемо, щоб це була «вистава без бар’єрів», тобто щоб глядач був занурений в атмосферу, щоб він ніби сидів в одному підвалі з нашим героєм», – розказав Ігор Кирильчатенко.

За словами керівника проєкту, у травні нинішнього року мали запустити підготовку вистави, а восени – вона вже мала бути показана на сцені.

Однак повномасштабне вторгнення Росії в Україну внесло корективи: троє учасників проєкту – сам Ігор Кирильчатенко, автор книги Ігор Михайлишин та актор Олег Шульга –зараз на фронті.

Отож, каже керівник проєкту, його реалізацію доведеться відтермінувати. Ймовірно, зазначає він, будуть внесені й доповнення до самої ідеї: у виставі говоритимуть не тільки про полон, пережитий бійцями-добровольцями 2014-го року, а й про події 2022-го.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...