App Store Google Play

РФ змінює тактику на Луганщині

8 Червня 14:00
РФ змінює тактику на Луганщині

За минулу добу захисники та захисниці України на Донецькому і Луганському напрямках відбили 10 атак ворога.

Варто зауважити, що у Луганській області наразі відбуваються знакові події.

Перше спостереження — відчутні зміни у тактиці військового протистояння з боку росіян. Раніше вони часто йшли у лобові атаки, втягувалися у вуличні бої, як це було під Попасною, Рубіжним. Тож захоплення міст у них займало до двох місяців. Останні події, зокрема в Луганській області, засвідчили, що тепер ЗС РФ віддають перевагу фланговому охопленню опорних пунктів української оборони. Приблизно так це відбувалося поблизу Попасної, під час захоплення населеного пункту Дружба, коли противник вийшов в оперативний тил нашого угруповання.

Ще одна помітна зміна — відмова ЗС РФ від спроб влаштування широких котлів і перехід до створення локальних. Тобто йдеться про те, що наразі відбувається в Луганській області, в районах Комишуваха — Золоте та Лисичанськ — Сіверськодонецьк, а в Донецькій області — в районі Авдіївки.

Очевидно, що росіяни застосовують тактику так званих малих ножиць, тобто поетапне відрізання територій, продавлення української оборони.

Ще одна зміна в тактиці — використання приватних військових компаній на кшталт тієї ж ПВК "Вагнера". Причому, якщо раніше "приватники" перебували відверто на допоміжних ролях, то тепер на окремих напрямках це основна ударна сила.

До речі, про найманців у ЗС РФ. Днями українські десантники збили російський військовий літак, пілотований найманцем з ПВК "Вагнера". Примітно, що це вже другий такий випадок. Раніше був знищений перший російський пілот-найманець на Су−25 без розпізнавальних знаків, при чому — у званні генерал-майора. Він, найімовірніше, також "на зарплаті" у ПВК "Вагнера". Думаю, ми вже можемо говорити про масовий характер використання найманців в авіаційних з'єднаннях ЗС РФ.

Відверто кажучи, для мене подібні факти — щось на кшталт ноу-хау. Раніше такого взагалі не було, щоб найманців залучали до використання у бойовій авіації в умовах широкомасштабної війни.

Фактично, йдеться про те, що цивільна людина літає і застосовує військову техніку для вбивства людей. Ми бачимо, що фактично цивільна людина стріляє по цивільних людях. Ба більше, застосовуючи зброю невибіркової дії. Це воєнний злочин. Однак, зауважу, що російські найманці вчиняють злочини не тільки в небі.

Так, активісти ГІ "Права Справа" зафіксували два епізоди використання найманців з ПВК "Вагнера" під час штурму Попасної. Там було таке собі пересортування: для штурму наших позицій найманців "перемішали" зі штатними військовослужбовцями ЗС РФ. Ми зафіксували такі факти, у нас є відео та фотодані про те, як вони оперували в зоні бойових дій.

Мова про те, що у лавах ЗС РФ офіційно беруть участь у війні некомбатанти. Вони за фактом — злочинці. Вони незаконно перебувають на полі бою, незаконно вбивають, незаконно застосовують зброю і так далі.

Ба більше, ми зафіксували два факти участі у війні проти України засуджених до ув'язнення громадян Російської Федерації. Але свої терміни покарання вони чомусь відбувають на території України зі зброєю в руках у лавах ПВК. Тіло одного такого зека було виявлено під Попасною. Як нам вдалося з'ясувати, конкретно цей найманець був "вихованцем" "тренувального центру" ПВК "Вагнера", розташованого у відомому нам таборі "Чайка" поблизу Первомайська.

Упевнений, що чим далі, тим більше ми фіксуватимемо подібні злочини. Кожен з них буде задокументовано. І після нашої перемоги жоден злочинець не уникне покарання.

Оригінал

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...