App Store Google Play

Волонтери на Дніпропетровщині відновили покинуту пекарню - тепер роздають хліб безкоштовно

6 Червня 09:30
Волонтери на Дніпропетровщині відновили покинуту пекарню - тепер роздають хліб безкоштовно

Починали з роздачі допомоги переселенцям, яку приносили люди, а перетворились на повноцінний волонтерський хаб із власним виробництвом. В селі Орлівщина на Дніпропетровщині змогли відновити пекарню, яка понад 30 років не працювала. І тепер годують хлібом переселенців та військових, передає Дніпроград з посиланням на ТСН.

За процесом уважно стежить Микола - переселенець із Попасної.  Каже, радий, що може допомогати людям, бо колись працював на хлібзаводі. «40 хвилин вистоюється опара, вімішуємо тісто, розпалюємо печі, мажем форми, чекаєм поки вийде тісто», - розповідає чоловік.

А доки підходить тісто, слід добре витопити піч, яка єдина, що вціліло у цій пекарні за понад 30 років запустіння. Що приміщення вдасться відновити, не вірив ніхто, бо не було ні вікон, ні дверей. Усе полагодили та позносили місцеві. 

«Добрі люди допомогли тістомішалкою, допомогли і столами всім. Головне – це люди, наші працівники, які вже 3 місяць безкоштовно тут працюють. Хто його знає, що буде завтра. Завтра не буде ні електроенергії, ні газу. А ми зможем випікати хліб», - твердять місцеві.

За один разу тут випікають одразу 50 буханців, які везуть переселенцям з Харкова, Рубіжного, Попасної, а ще військовим та теробороні. А починалось усе ось на невеличкій кухні, де місцеві господині трудились по 12 – 14 годин. Бували дні, коли годувати доводилось до 700 утікачів від війни.

«Борщі варили, капусняки, каші, картошку, макарони, все що швидше.   І бувало так, що тільки прибіжать, кажуть, що їдуть люди, треба швиденько», - каже кухар Ольга.

До війни завідувачка кафедри прикладної математики, а тепер ще й волонтер Олена Здвижкова розповідає як утворився їхній штаб. «Прості люди принесли сюди речі, засоби гігієни, консервацію, вона тут ще є, все, що було по підвалах. А потім вже почали підтягуватись фермери, в великих кількостях», - розповідає вона.

Тож треба було виходити на новий рівень. «Ми зрозуміли, що не просто треба діставати десь продукти і роздавати, а ще й вироблять самим», - каже Василь.

Так виник новий напрямок, патріотична тушкованка для фронту. Тепер  виготовляють до тисячі банок щодня - доправляють на передову. А ще везуть  допомогу, до міст, де тривають бої. «Коли почали вивозити, зрозуміли, що люди там збираються, на тих пунктах збору, везли їм туди гуманітарну допомогу», - розповідає керівник волонтерського центру Олександр Щербина.

А повертаючись назад, забирали людей. Цей волонтерський штаб вивіз з-під обстрілів близько чотирьох тисяч люду і продовжує вивозити. А щоб усіх нагодувати, планують зайнятися ще й вирощуванням птиці.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...