App Store Google Play

Юні науковці з Дніпропетровщини здобули 4 золоті нагороди на міжнародній виставці винаходів

31 Травня 18:30
Юні науковці з Дніпропетровщини здобули 4 золоті нагороди на міжнародній виставці винаходів

Чотири вихованці Дніпропетровського відділення Малої академії наук вибороли золоті медалі. Нагороди – результат участі у найбільшій Міжнародній виставці молодіжних винаходів INOVA-MLADI. Вона проходила онлайн у Хорватії. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації. 

«Наші юні науковці отримали не лише золоті медалі, а й безцінний досвід та нові можливості. Така молодь рухає світ уперед. Їхні відкриття і винаходи ще приноситимуть велику користь людям», – зазначив директор департаменту освіти та науки ДніпроОВА Олексій Полторацький. 

Учасники представляли свої інноваційні проєкти у категоріях наука, технологія, інженерія, математика, мистецтво.

11-класник з Дніпра Тарас Яіцький отримав нагороду у сфері комп’ютерних наук. В електронному вигляді змоделював, як працюють провідники. А ще діелектрики – речовини, які не проводять електричний струм.

«Якщо змішати провідники та діелектрики в певних пропорціях, можуть виходити речовини з унікальними властивостями. Я працюю над алгоритмом розрахунку цих пропорцій на комп’ютері. Такі дані набагато точніші. За допомогою сучасних технологій їх можна отримати в десятки разів швидше», – пояснив юний науковець. 

Тарас додав, що його розробку можна використовувати під час виготовлення електроніки.

Міжнародна виставка INOVA-MLADI проходила онлайн. Вона найстаріша та найповажніша у Європі. Вже понад 50 років її організовують у Загребі. Цьогоріч виставка зібрала 210 юних винахідників з різних країн світу.

Загалом українська команда здобула 12 золотих медалей. З них 4 на рахунку 11-класників з Дніпропетровщини. Окрім Тараса Яіцького, це Артем Шеламанов та  Олександр Стасовський з Дніпра. Їхні дослідження у сфері фізики. Захар Писаревський із Кам’янського презентував роботу з математики.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...