App Store Google Play

В одній з лікарень Дніпра містяни масово здають кров

10 Травня 20:00
В одній з лікарень Дніпра містяни масово здають кров

Дніпряни масово пішли здавати кров. Із закликом до тих, хто може стати донором, звернулися медики однієї з міських лікарень, куди наразі доправляють поранених, також лікують переселенців та приймають пацієнтів онкологічного та хірургічного профілів. Крім цього, лікарня періодично ділиться кров’ю зі східними регіонами України – Маріуполем та Харковом.  

«Кров потрібна постійно, ми намагаємось робити запаси, адже за останні місяці потреба в крові зросла вдвічі, крім того, у нас близько 70 людей щоденно потребують переливання. Ми готові приймати до 50 донорів на день», – зазначила директорка лікарні Наталя Бут. 

Наразі у лікарні приймають пацієнтів з будь-якою групою крові, але найбільша потреба є у першій та другій позитивній. За словами завідувачки відділення трансфузіології Вікторії Ільної, на здавання крові дніпряни відгукуються активно, але не всіх можуть взяти у донори, адже існують обмеження. 

«Донором може бути людина від 18 до 60 років, але іноді дозволяється і до 65-ти. Були в нас випадки, коли люди приходили у віці 70-73 років, вони благали нас зі сльозами на очах, аби ми взяли в них донорську кров, адже це єдине, чим вони можуть допомогти. Ми з лікарями також реагували зі сльозами на очах, адже за віком не могли їх взяти в донори і було важко відмовляти, адже вони від щирого серця хотіли допомогти нашим пацієнтам», – зазначила Вікторія Ільна. 

46-річний Михайло Мінасов вже не вперше здає кров. «Вчора побачив брифінг Бориса Філатова, який закликав прийти та здати кров, і я вирішив відразу приєднатись, адже хочеться допомогти нашим військовим у такий спосіб», – зазначив донор.  

Нагадаємо, аби стати донором, необхідно мати із собою: паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер або встановлений додаток «Дія» у телефоні. Також важлива відсутність хронічних захворювань та достатній відпочинок напередодні донації. 

Ознайомитись з переліком, визначеним МОЗ, можна на сайті https://donor.ua/pages/2275

Записатися можна попередньо за телефонами: 056 756 01 30 та 096 255 98 84. Процедура проходить у понеділок та середу з 08:00 до 11:00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...