App Store Google Play

Поки триває війна, у дрібних фермерів відбирають землі і передають агрохолдингу

2 Травня 12:30
Поки триває війна, у дрібних фермерів відбирають землі і передають агрохолдингу

У Ниві Трудовій землі фермерів «віджимають» Сергію Касьянову. В найбільш небезпечному, через регулярні артобстріли окупантів, півдні Січеславщини з'явилося іще одне лихо для аграріїв. Дивовижний вердикт отримав голова ПП «АВІ» Анатолій Гергель. Про це повідомляє gazeta-fp.com.ua, передає Дніпроград.

Начальник військової адміністрації Нивотрудівської сільської ради Андрій Ровнов 29 березня видав наказ № 06 «Про припинення права користування земельною ділянкою, що перебуває у комунальній власності». У ньому «з метою забезпечення ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів для потреб як громади, так і жителів Криворізького району в цілому в умовах правового режиму воєнного стану», зазначається:

"Припинити дію Акту постійного користування, на підставі якого мале підприємство ФГ «АВІ» використовує земельну ділянку площею 48, 1 га на території Нивотрудівської с/р, та вилучити дану з. д. із постійного користування ФГ «АВІ»" - зазначається у рішенні.

Того ж 29 березня А. Ровнов видав і наказ № 07 «Про надання права користування з. д. на час військового стану», яким ухвалив передачу з. д. площею 48, 1 га для користування компанією «Стронг – інвест» (один із бенефеціарів – голова групи директорів КСЖ Агро Сергій Касьянов – прим. авт.) на час військових дій.

Ровнов пояснив це тим, що підприємство «АВІ» тривалий час працює на землі на підставі рішення сесії, якої не було. У мирний час це буде обов’язково доведено. При цьому сільський голова Ірина Пелецька пояснює ситуацію так:

«У мене до фермерів претензій немає, а є до тих, хто надавав їм землю. По СФГ «Калаур» справа вже в суді, ми найняли юридичну фірму для її супроводу. По «АВІ» не встигли до вторгнення рф до суду, тому вилучення землі провела наказом військова адміністрація. ТОВ «Стронг-інвест» звернулося до Криворізької РДА з проханням про виділення землі, голова РДА Євген Ситниченко не проти. Товариство компенсує фермерам понесені затрати, договір оренди з ним укладемо на рік, під 8 % НГО землі, сільраді так краще. А за рік фермери зможуть оформити землю в оренду, через аукціон».

Причини «атаки» на їхні господарства Анатолій Гергель бачить такими:

«Це класичне рейдерське захоплення землі. Накази військової адміністрації не мають ніякої юридичної сили. У мене все зроблене згідно із законодавством, документи «залізобетонні». На 48, 1 га оформлені 4 працівники – два трактористи, сторож і голова. Учора нас із адвокатом знову кликали в сільраду, пропонують «компенсувати всі затрати». Та мені від них нічого не треба! Є комбайн і вся техніка, озимина вчасно підживлена, гарна, рілля готова до сівби, маю насіння і пальне. Такими діями у тяжкий воєнний час керівники Нивотрудівської сільради підривають довіру людей не лише до себе, а і до президента України В. Зеленського. Бо святим іменем України оживляють рейдерство».

Касьянов, за даними «СтопКору», вже фігурував у подібних діях у 2015 році, щодо рейдерства агрофірми «Чумаки». А в 2019-му про нього пішли новини з Кропивниччини – про «віджим» кількох тисяч га землі. Проте він заперечив «я про це дізнався з преси». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...