У Дніпрі водії мають використовувати «шумопоглиначі» на автівках, прямоструми — заборонені. Таке рішення ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Це необхідно, аби не лякати містян гучними звуками.
Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.
Автомайстер не радить «прямоструми»
Дніпрянин Євген ремонтує автівки понад 15 років. Каже, що за цей час каже бачив багато різних варіацій «прямострумів», але робити такі системи нікому не радить, бо це, на його думку, знижує ресурс двигуна.
«Для того, щоб отримати так званий «прямострум», нам треба змінити всю конструкцію вихлопної системи. Прибрати каталізатор – це те, що очищає вихлопні гази. Нам треба позбутися резонатора – це те, що перетворює звук вихлопів з двигуна. Прибрати шумопоглинач. На виході ми отримаємо повністю наскрізну трубу, по якій виходять гази й немає придушення шуму» – розповів майстер.
Він зазначає: у техпаспортах автівок немає позначок, що встановлено «прямострум», бо це зазвичай робиться не в заводських умовах. І з'ясувати це прямо на дорозі ніяк не вийде.
«З'ясувати, перероблявся вихлоп або ні, ми не можемо. Для цього треба піднімати авто на підіймач та перевіряти всі регламенти, а також перевіряти технічну документацію І тоді ми зможемо сказати точно: так, тут встановлено «прямострум», – говорить майстер.
Коментар адвоката: рішення не відповідає закону України
Адвокат Станіслав Ліфлянчик каже, що особисто проти, коли по місту їздять машини без шумопоглиначів. Але рішення міської комісії він вважає таким, що не відповідає закону України.
«Є суперечності, які роблять цей документ нікчемним. Перше – є закон, є правила дорожнього руху, є певні вимоги, встановлені Кабміном стосовно транспортних засобів, їхнього обладнання і технічного стану. Справді, є певні заборони стосовно забруднення шумового і тому подібне. Однак дані нормативні акти не передбачають такої санкції, як вилучення транспортного засобу, а тим більше – його конфіскацію», – прокоментував він.
Адвокат каже, що законом передбачені штрафи за перевищення шуму. Однак, аби зафіксувати їх, поліцейським треба мати спеціальне обладнання. Крім того, Станіслав Ліфлянчик зазначає, що є різниця між евакуацією на штрафмайданчик та саме конфіскацією машини.
Що кажуть жителі
Суспільне розпитало дніпрян, чи заважають їм гучні машини.
«Спати заважають, тем більше – зараз воєнний стан, раптом що, під ці звуки стріляти будуть. Тому треба із шумопоглиначем їздити, треба – значить, треба», – каже Сергій.
«Взагалі-то вважається аморальним, коли така ситуація в країні. Вечір, сидиш вдома із родиною. Це не та ситуація, коли можна ганяти по місту», – додав Олександр.
За словами автомайстра Євгена, повернути машину із «прямострумом» до заводської комплектації може коштувати близько 2 тисяч доларів США – в залежності від марки авто.
Автор: Юлія ПІДГОЛА, Олена РОСТОВЦЕВА