App Store Google Play

На Дніпропетровщині посіяли понад 40% ранніх ярих культур

9 Квітня 12:00
На Дніпропетровщині посіяли понад 40% ранніх ярих культур

На Дніпропетровщині вже посіяли 69 тис га ранніх ярих культур. Пшениці, ячменю, вівса, гороху, ріпаку. Це більш ніж 40% від запланованого, повідомили у Дніпропетровські обласній військовій адміністрації, передає Дніпроград.

«Сівба й інші польові роботи на Дніпропетровщині у розпалі. Розпочали вчасно. Темпи гарні. Вже багато посіяно ранніх ярих культур. Найбільше – ячменю. Майже завершили сіяти пшеницю», – розповів під час брифінгу в ДніпроОВА директор Інституту зернових культур Владислав Черчель.

Техніка працює в усіх районах. Вдень і вночі. Використовують сучасні технології.

Наприклад, потужні трактори, які працюють по супутниковому GPS сигналу. Процес посіву – автоматизований. Необхідні параметри задаються на комп’ютері.Механізатор майже не бере участі в управлінні.

«Ми господарство насіннєве. Наше завдання виростити зерно. Умови чудові. Вологи достатньо, ґрунт прогрівся, земля пухка, техніка гарно йде. Збільшимо у цьому році посіви круп’яних культур. Просо, гречку будемо сіяти, трохи сої. Нині – ярий овес», – сказав директор одного з агропідприємств області Олександр.

Більшість аграріїв регіону завчасно, ще до війни, підготувалися до весняно-польових робіт. Запасли паливо і добрива. З осені боронували й підживлювали поля.

«Наше господарство обробляє понад 17 тис га землі. Посіяли озиму пшеницю, рапс. Нині 700 га полів засіваємо горохом. Це цінна кормова культура. У ній понад 20% білка», – розповів старший агроном одного з агропідприємств області Денис.

Незабаром в області почнуть сіяти соняшник, кукурудзу на зерно, гречку, просо, сорго.  Завершити кампанію на Дніпропетровщині планують наприкінці весни.Ранніми та пізніми ярими займуть 474 тис га.

Ще на понад 750 тис га полів регіону зійшли озимі. Посіви, кажуть сільгоспвиробники, у доброму стані.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...