App Store Google Play

Театр «Віримо» записує аудіовистави на підтримку України

28 Березня 17:00
Театр «Віримо» записує аудіовистави на підтримку України

Замість вистав – аудіокниги. Так вирішили підтримати своїх глядачів під час війни актори театру дніпровського "Віримо". Ба більше, навіть відкрили власний Telegram-канал, де своєю творчістю відвертають від поганих думок. Нині працюють над циклом східних казок.

У театрі "Віримо" вистави нині відбуваються в аудіоформаті. Уже понад місяць, як театр не працює. Попри відносний спокій у Дніпрі, збирати глядачів небезпечно, тому актори для них записують аудіокниги. Розпочали з творів Всеволода Нестайка.

"Це історії не тільки класно написані, це гарна українська мова, смачний текст, який хотілося зіграти і запропонувати глядачам, слухачам саме зараз, коли ми не можемо з ними спілкуватися безпосередньо. А спілкуватися хочеться і саме головне – треба. І взагалі через ці історії хотілося поділитися і любов'ю, і теплом з нашими глядачами, яке зараз особливо потрібно", – розповідає актор та режисер театру "Віримо" Тарас Шевченко.

Актор театру "Віримо" Тимофій Тарковський повідомив: "Коли ми почали працювати, думали взагалі, чи будуть нас слухати, але потім, коли виставили першу частину "Тореадорів", побачили за день чи 2600 людей прослухали це. Ясно, що сумують, і що ми потрібні глядачу".

Нині актори вже записали цикл "Тореадорів з Васюківки". Далі узялися за східні казки. Кажуть: найскладніше в роботі – не бачити очей своїх глядачів.

"Коли ти працюєш на сцені зі своїми партнерами, там набагато простіше. Ти бачиш партнера і ти з ним працюєш. А тут все якось так. Ти не знаєш, як відреагує глядач. Бо ми чуємо зал, коли працюємо. Чуємо його настрій. А тут ми настрій не чуємо", – додав Тимофій Тарковський.

Свої твори театр "Віримо" викладає на офіційному Telegram-каналі, який заснували під час війни.

"Не зважаючи на те, які обставини, театр він має продовжувати існувати і для нас мотивом для всієї цієї Telegram-історії, історії записувати аудіоказки, це була необхідність спілкуватися з нашим глядачем. Необхідність продовжувати з ним цю ниточку зв'язку тримати", – запевнив актор та режисер театру "Віримо" Тарас Шевченко.

Аудіовистави – не єдине, чим театр допомагає Україні в скрутний час. Більшість акторів театру займається волонтерством, а двоє з них пішли служити до лав Збройних сил. Декорації театру теж віддали на потреби війська.

"Був у нас фрагмент професійної сітки маскувальної. Метрів 50 квадратних. Ми віддали її. А потім рвали всі старі речі на маскувальні сітки", – підсумував художній керівник театру "Віримо" Володимир Петренко.

У час війни головне не втрачати віри, кажуть актори молодіжного театру. Самі вірять у перемогу, після якої "Тореадори" та "Східні" казки вийдуть на сцену вже у вигляді вистави.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...