App Store Google Play

З Кривого Рогу до польського міста Хелм запустили евакорейси для людей з інвалідністю

17 Березня 23:00
З Кривого Рогу до польського міста Хелм запустили евакорейси для людей з інвалідністю

16 березня до польського міста Хелм з Кривого Рогу евакуювали 25 криворіжців з інвалідністю. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

За словами організатора спеціального рейсу Юлія Морозова, це другий рейс для людей з різними фізичними порушеннями, першим з Кривого Рогу вивезли 80 охочих евакуюватися.

Жителі Кривого Рогу Ігор та Олена вже вдруге покидають дім та евакуюються. Олена каже: у червні 2014 року, до початку активної фази боїв, довелося виїхати з Донецька до Дніпра. У 2017 році вони з чоловіком переїхали у Кривий Ріг, придбали власну квартиру та зробили в ній ремонт.

"Ми так подумали, що коли почнеться активна фаза у нашому місті, то до бомбосховища я не добіжу. Сподіваюсь, що війна швидко закінчиться і Україна переможе", - говорить Олена.

Під час поїздки групу супроводжуватимуть медики та волонтери.

27-річний волонтер Артур каже: займається волонтерством майже усе своє життя. допомагає, переважно, дітям-сиротам. Коли виникла можливість взяти участь у такому проєкті одразу погодився.

Юлій Морозов говорить, люди з інвалідністю найбільш вразливі під час воєнних дій, аби допомогти їм почуватися у безпеці — ініціювали спеціальні рейси. Чоловік додає: ініціативу підтримали волонтери культурно-громадського центру "Шелтер + " та інші громадські організації Кривого Рогу.

"Цим евакорейсом може поїхати людина з інвалідністю, близький родич, який супроводжує та маленькі діти. Не дозволяємо брати домашніх тварин, тому що волонтерам у Польщі буде і так не просто з транспортуванням людей", - сказав організатор рейсу.

За словами голови громадського об’єднання “Рух без меж” Юрія Понькіна, у Кривому Розі близько 30-ти тисяч людей з інвалідністю. Якщо хтось хоче евакуюватися - їм потрібно допомогти врятуватися, - наголошує чоловік.

Наразі у Хелмі, неподалік від вокзалу, створюють хаб, де тимчасово будуть розміщувати людей з інвалідністю. Згодом їх перевезуть до місця помешкання.

Організатори зазначають, планують і надалі запускати спеціальні евакуаційні потяги для тих, хто має інвалідність.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...