App Store Google Play

АМКУ не бачить Коломойського в приватизації хлорної монополії юристом Коломойського

19 Лютого 14:00
АМКУ не бачить Коломойського в приватизації хлорної монополії юристом Коломойського

В жовтні 2019 року ТОВ «Агенція «Мега Плюс» приватизувала комунального монополіста по розливу хлору для знезараження питної води на водоканалах – Аульську хлорпереливну станцію за символічні 30 мільйонів гривень.

Вартість активів покупця на той момент становила 2800 грн. За власником – стирчали вуха іншого хлорного монополіста, але вже на ринку виробництва хлору – Ігоря Коломойського. І за дозволом на придбання, зрозуміло, до АМКУ ніхто не звертався.

«Ліга антитрасту» за останні два роки вже чотири рази писала в АМКУ: ну що там? І чотири рази отримала у відповідь: поки нічого. Перевіряємо, щось робимо, а що – «таємниця слідства».

Ми запитали в СБУ, Нацполіції та СЗРУ, чи звертався до них Комітет за допомогою та чи просив поділитися наявною у них інформацією. Як виявилося за два роки Комітет спромігся написати лише в СБУ, і то два роки тому. В іншому, мабуть, вирішив, що впорається сам. І не впорався. Бо справа досі не розпочата, а в інтерв’ю керівниця АМКУ розповідає, що якщо олігарх свій паспорт в реєстраційну справу не поклав, то і довести навряд чи щось можливо.

При цьому Аульська хлорпереливна станція – це єдине в Україні підприємство, яке має спеціальне обладнання для переливання хлору. Маючи під контролем станцію, маєш фактично ключі від шлагбауму на кордоні. А значить будь-який іноземний хлор без твого дозволу в країну не заїде.

Враховуючи, що монопольним виробником хлору є «Дніпроазот» Коломойського, то отримання ним ключів від імпорту – замикає коло, передаючи все населення України в заручники олігарху. Адже саме від нього залежатиме, чи буде з наших кранів текти питна вода.

Засновником ТОВ «Агенція «Мега Плюс» є Андрій Житніков. Він же є одним з керівників ТОВ «Кременчуцька металургійна компанія», що входить до неформальної групи «Приват» Коломойського, та, за сумісництвом, юристом окремих компаній групи.

Чому АМКУ осліп? Бо інакше, доведеться розлютити Ігоря Валерійовича, забравши у нього перлину хлорної імперії та один з перших дивідендів виборів 2019. А керівників Комітету не для того з Банкової призначали своїх, щоб вони псували настрій олігарху.

Отже, коли завтра олігарх знов вирішить пошантажувати Україну відсутністю питної води, згадайте цю історію, щоб точно знати: хто винен та що робити.

Наші Гроші

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...