App Store Google Play

У Дніпрі відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства

28 Січня 20:00
У Дніпрі відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства

У Дніпрі відкрили новий денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства та/або насильства за ознакою статі. Місто повністю фінансує послуги профільних фахівців, а також всю роботу центру та його кризової кімнати, облаштованих коштом державної субвенції.

Новий денний центр розташований на першому поверсі будівлі по просп. Сергія Нігояна, 3 — поруч із відділом міського центру соціальних служб. Тут є всі умови для надання первинної допомоги та необхідних консультацій – зокрема юридичних. У приміщенні облаштовано кухню, душову, кімнати, де з постраждалими працюють спеціалісти. Фахівці центру кажуть: найголовніше – дати людині зрозуміти, що вона в жодному разі не заслуговує на жорстоке ставлення до себе, і тепер вона вже не сам-на-сам зі своєю проблемою. 

Звернутися до центру можна також за телефоном:  (066) 448 61 54.

Психологи наголошують: з домашнім насильством (фізичним, психологічним, економічним чи сексуальним) не можна примирятися. Якщо такий випадок трапився, то, найімовірніше, це повторюватиметься знову.

«Наші люди, на жаль, схильні все приховувати, залишатися і страждати. Та самостійно впоратися з цим фактично неможливо. Критичне мислення просто зникає у таких випадках. Так само діти, які стали просто свідками домашнього насильства, вони теж отримують травматичний досвід. І перекладуть його на подальше життя. Щоб допомогти цього уникнути, ми використовуємо пісочну терапію, асоціативні карти, арт- та ігрову терапії, а також тілесно-орієнтовані та когнітивно-поведінкові методики», — розповіла психологиня центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства Карина Толочик. 

Кризова кімната розташована окремо від нового центру. Тут ті, хто зазнав насильства, можуть залишатися до 10 діб. З постраждалими працюватимуть психологи та спеціалісти із соціальної роботи. Приміщення перебуває під охороною, а його адреса не розголошується. Знайти прихисток тут одночасно зможуть до 6 людей. Як із дітьми, так і без них.

Як відомо, у Дніпрі також працює центр соціальної підтримки дітей і сімей «Мамине щастя». Водночас Дніпро є одним з міст-партнерів програми Фонду ООН «Міста, вільні від домашнього насильства». Торік у місті відкрили Центр для жінок, які постраждали від домашнього насильства або зазнали кривди за ознакою статі. Тоді Дніпро став першим в Україні, де зробили розділення між прихистками для жінок із дітьми та тими, хто їх не має.

Особи, які зіткнулися з домашнім насильством або насильством за ознакою статі, можуть звернутися по допомогу на 102, а також за телефонами:

- (056) 785 73 60 — мобільна бригада, що надає консультації з соціальних та юридичних питань. Спеціалісти можуть здійснювати екстрене та кризове втручання.

- (099) 520 79 18 — черговий адміністратор (цілодобово). Міський центр підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», відділення для жінок з дітьми.

- (099) 520 79 34 — черговий адміністратор (цілодобово). Міський центр підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», відділення для жінок без дітей. Електронна пошта: [email protected].

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...