У рамках адвокаційної кампанії ГО «Правозахисна Група «СІЧ» зняла серію соціальних відеороликів для виведення проблеми соціального захисту дітей, постраждалих від війни у публічну площину. Три ролики привертають увагу суспільства до потреб дітей, постраждалих внаслідок конфлікту, які наразі мають фактично невидимий статус. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу ГО.
За офіційними даними Міністерства соціальної політики, станом на серпень 2021 року, в Україні статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів – 68 тисяч дітей. У Дитячому Фонді ЮНІСЕФ зазначають, що понад 400 тисяч дітей продовжують зазнавати серйозних ризиків для фізичного здоров’я і психологічного благополуччя через конфлікт на сході України.
Збройний конфлікт та бойові дії для дитячої психіки не минають без сліду і якщо цьому не приділяти уваги, то це матиме наслідки і в дорослому житті. Посилення адвокаційних дій візуальними засобами дозволить привернути увагу суспільства та влади до необхідності захисту прав дітей, постраждалих від війни; створить суспільний дискурс та сприятиме прийняттю відповідних програм на місцевому рівні.
Відеоролики можна подивитись за посиланнями: ролик №1, ролик №2, ролик №3.
Також ГО «Правозахисна Група «СІЧ» створила Звіт за результатами дослідження «Сприяння дотриманню прав дітей, які постраждали від збройного конфліктута забезпечення державних гарантій їхньюого захисту», з яким можна ознайомитись за посиланням.
Відеоролики зняті ГО «Правозахисна Група «СІЧ» за підтримки та сприяння Школи «Абрикос» (м. Дніпро) за участі дітей-акторів та за письмової згоди їхніх батьків. Ролики створені за фінансової підтримки Представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та ГО Десяте Квітня в рамках проекту «Захист внутрішньо переміщених осіб та розширення можливостей спільнот Півдня України».
Автор: Іван МУРАХА