App Store Google Play

Коломойський отримав 36 млн грн із держбюджету для власної злітної смуги

23 Січня 10:00
Коломойський отримав 36 млн грн із держбюджету для власної злітної смуги

Компанії ПАТ "Дніпроавіа" та ТОВ "Міжнародний аеропорт Дніпропетровськ" отримали 36 мільйонів гривень від держпідприємства "Фінансування інфраструктурних проєктів". Це підприємство оплачує будівництво нового аеродрому в Дніпрі за бюджетні мільярди, йдеться у сюжеті Bihus.Info, передає Дніпроград.

У розслідуванні зазначається, що у призначенні вже проведених платежів сказано, що ці бюджетні гроші сплачені приватним компаніям як "оплата за купівлю нерухомого майна; будівництво міжнародного аеропорту Дніпропетровськ". Ймовірно, йдеться про викуп старих об'єктів для будівництва нової злітної смуги.

Bihus.Info вказує, що аеропорт Дніпропетровськ належить ПАТ "Дніпроавіа", яке, у свою чергу, належить ТОВ "Галтера". Усі три компанії вважаються сферою інтересів бізнес-групи олігарха Ігоря Коломойського. Власниками часток у Галтері записані фірми з Кіпру, Белізу, БВО та України.

За даними Державного майнового реєстру, аеропорту Дніпропетровськ та Дніпроавіа належать об'єкти нерухомості в аеропорту Дніпра. Об'єкти аеропорту опинилися у структурі олігарха під час приватизації державної авіаційної компанії Дніпроавіа за президентства Віктора Ющенка. На балансі держкомпанії був майновий комплекс аеропорту.

Власне, під час приватизації злітна смуга мала бути передана державі, а покупець (Галтера) зобов'язував тоді інвестувати в аеропорт сотні мільйонів гривень. Однак ні перше, ні друге зобов'язання не було виконане. Держава неодноразово намагалася повернути стару злітну смугу собі та навіть розірвати договір купівлі-продажу акцій Дніпроавіа. Але пізніше Верховний суд відмовився задовольнити позов держави, йдеться в розслідуванні.

У свою чергу в міністерстві інфраструктури повідомили, що весь комплекс робіт проходить на замовлення держави та коштом держбюджету. Після завершення будівництва та здачі в експлуатацію весь аеродромний комплекс, у тому числі злітно-посадкова смуга аеропорту, перебуватиме виключно у власності держави.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...