App Store Google Play

Дніпровський активіст та волонтер змушений покинути країну через російське громадянство

18 Січня 11:00
Дніпровський активіст та волонтер змушений покинути країну через російське громадянство

Відомий у Дніпрі активіст та волонтер Максим Гошовський може бути змушеним покинути країну через те, що має російське громадянство. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на допис Максима у Facebook.

Максим Гошовський народився у РФ та має громадянство цієї країни, однак останні 15 років проживає в Україні. Він брав участь у Революції Гідності та був волонтером у АТО, проте досі не отримав українського громадянства через бюрократію. Зі слів Максима, тепер він позбавлений навіть права на це.

"Мене позбавили змоги отримати громадянство України і у мене є 7 днів аби забратися із країни… Друзі, зараз я перебуваю у скрутній і небезпечній для мене ситуації і мені потрібна ваша увага та допомога. Більше мені розраховувати ні на кого. Розказую як є. 29 грудня 2021 року Державна міграційна служба України офіційно позбавила мене громадянства. А 13-го січня відповідний документ вручили мені в руки. В мене є 10 днів аби “добровільно” покинути Україну (тобто у обійми моєї колишньої ФСБшної “Родіни”)", - розповів Максим у дописі 16 січня.

Мати та бабуся Максима народилися в Україні, тож він має право на громадянство за походженням. Тим не менш, для вступу в українське громадянство необхідно вийти з російського, що з 2014 року стало складною задачею не лише для Максима, а й для багатьох добровольців. Адже вихід з російського громадянства найчастіше передбачає необхідність відвідати територію РФ, що може загрожувати свободі та навіть здоров'ю.

З 2014 року Максим Гошовський подавав документи на отримання громадянства за походженням, та отримував лише посвідки на проживання. 

"Але місяць тому, 14 грудня вступили у дію зміни до закону про міграцію і тепер, поки в РФ я буду числитися їх громадянином, я не маю більше ніякого права отримати українське громадянство по походженню моєї мами. Варіантів у мене зараз вкрай мало — зараз я намагаюся достукатися до різних посадовців та народних депутатів аби хоч якось владнати свою проблему і отримати змогу жити в моїй країні, у себе вдома", - написав Гошовський.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...