App Store Google Play

SpaceX запустила у космос український супутник "Січ-2-30"

14 Січня 11:00
SpaceX запустила у космос український супутник "Січ-2-30"

13 січня компанія SpaceX запустила ракету Falcon 9 із українським супутником “Січ-2-30". Старт відбувся із мису Канаверал у США. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

Запуск відбувся у США з мису Канаверал у штаті Флорида. У космос супутник відправила ракета-носій Falcon 9 компанії Ілона Маска. Раніше запуск планувалося здійснити до кінця 2021 року.

Супутник був розроблений і виготовлений державним конструкторським бюро "Південне".

Як повідомив голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай, призначення супутника Січ-2−30 — моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійних лих. Тобто це — супутник для цивільних задач. При цьому він дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів, відзначив Тафтай.

За словами голови Державного космічного агентства, "Січ-2-30" — це перший за 11 років власний супутник України на орбіті.

"Запуск супутника "Січ-2-30" — це крок для повернення України в космос. Ми зробили все для того, аби цей крок був вдалим", — написав Тафтай у Facebook.

"Ми вже підготували проєкт космічної програми, яка передбачає створення угруповання з 8 українських супутників на орбіті до 2025 року", — додав він.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...