App Store Google Play

Мешканцям Дніпра пропонують створити мобільний культурний простір в одному з районів міста

14 Січня 15:30
Мешканцям Дніпра пропонують створити мобільний культурний простір в одному з районів міста

Урбаністичний проєкт ROOM FOR CULTURE запустив open call для ініціативних груп Дніпра. Протягом 2022 року вони спільно з командою архітекторів зможуть створити мобільний культурний простір в одному із житлових районів міста. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на громадську організацію «Культура Медіальна».

ROOM FOR CULTURE (Кімната для культури) — урбаністична ініціатива, яка прагне створити культурний простір просто неба в одному з районів Дніпра. Новостворений павільйон сприятиме взаємодії локальної спільноти: там можна буде влаштовувати зустрічі, буккросинг, концерти, кінопокази або інші події. Проєкт буде враховувати запити місцевої спільноти та підкреслюватиме автентичність вибраної локації. Фокус ініціативи передбачає акцент на віддалені частини міста та розвиток їхньої культурної інфраструктури.

«Зосередженість культурної інфраструктури у центрі міст та її комерціалізація, особливо у часи пандемії, негативно впливає на доступність закладів культури та задоволення культурних потреб мешканців житлових районів. Саме тому проєкт ROOM FOR CULTURE має на меті створити інклюзивний мобільний простір просто неба в одному з районів Дніпра, який слугуватиме майданчиком для реалізації потенціалу місцевих мешканців», — розповідає співкураторка ініціативи Марія Костенко. 

Проєкт створюватиметься у партнерстві з наявною локальною ініціативою протягом 2022 року. Для реалізації проєкту буде вибрано один район Дніпра — вже влітку там з'явиться новий культурний простір. Після цього він буде функціонувати та розвиватись силами спільноти. Взяти участь у проєкті можуть ініціативні групи, які мають ідею розвитку культури у своєму районі. 

Учасники ROOM FOR CULTURE отримають:

— проєкт мобільного простору, що відповідає потребам району (павільйон, сцена тощо);

— реалізацію проєкту протягом 2022 року;

— підтримку в організації заходів;

— консультації та менторство наших експертів щодо подальшого розвитку проєкту.

Подати заявку на участь можна за посиланням. Більше інформації про проєкт на сайті: roomforculture.com.

Дедлайн подання заявок: 30 січня 2022 року. 10 лютого організатори оголосять короткий список фіналістів, яких згодом запросять на особисте інтерв'ю.

Проєкт ініційовано громадською організацією Kultura Medialna у співпраці з експерт(к)ами в галузі архітектури, культури та урбаністичних студій, на базі Центру сучасної культури у Дніпрі. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...