App Store Google Play

Коломойського оштрафували всього на 1,4% за шантаж "Дніпроазотом"

4 Січня 11:00
Коломойського оштрафували всього на 1,4% за шантаж "Дніпроазотом"

Наприкінці грудня Антимонопольний комітет виніс вирок «Дніпроазоту» по справі щодо шантажу України у 2018 році зупиненням виробництва хлорки для знезараження води з-під кранів. Заводу Ігоря Коломойського присудили штраф 80 млн грн., передає Дніпроград з посиланням на Наші Гроші.

Це становить всього 1,4% від доходу підприємства за 2020 рік (по закону штраф вираховується з доходу у рік, що передує року накладення штрафу). І це у сім разів менше від можливих по закону 10% штрафу.

Завод Коломойського до 2018 року отримував дуже дешевий газ з «Укрнафти», у рази дешевше від інших промисловців. А коли держава вирішила поставити завод олігарха у більш-менш рівні умови з ринком – «Дніпроазот» просто зупинив виробництво. І тим самим поставив майже на межу катастрофи всі водоканали України. У них просто закінчувалась речовина для знезараження води у водопроводах міст. Тобто це була повноцінна загроза національній безпеки, оскільки неочищена вода з-під кранів – загрожувала масовими отруєннями мільйонів споживачів.

І ось майже через чотири роки АМКУ завершив розслідування штрафом всього у 1,4% виручки за один рік. При цьому Комітет вирішив в рамках цього розслідування не торкатись питання того, як «Дніпроазот» у той самий шантажний рік у рази підняв ціну на хлорку. Це обіцяють зробити у окремому розслідування, яке згідно законодавства, знову абсолютно необмежене в строках. Та продовжує залишатись без результату ще одне розслідування по хлорній монополії Коломойського – придбанню Аульської хлопереливної станції, яка є єдиним місцем в країні, де хлорку «Дніпроазоту» можна перелити в спеціальні балони та відправити у необхідну точку країни.

Також АМКУ продовжив практику безсистемного підходу до штрафування монополій. У Комітету є дискреція накладати штрафи до 10% від річної виручки. За останні два роки паливні підприємства Коломойського були оштрафовані на 6,7%, паточні виробники Порошенка – на 5%, облгази Фірташа – на 4,1%, виробники коліс для вагонів Пінчука – на 0,5%, енергетики Ахметова – на 0,3%. І ось тепер хлорний бізнес Коломойського – на 1,4%.

Єдине що зрозуміло – АМКУ не хоче штрафувати кандидатів в олігархи на повну потужність. І шанси отримати хоча б копійку з цих штрафів – незначні. Вони або вже скасовані судом (Ахметов і Пінчук), або вже оскаржуються в судах (паливо Коломойського і Фірташ), або ще очікують на подання до суду (Порошенко та хлорка Коломойського).

Також відмітимо, що останній штраф на Петра Порошенка за зловживання на ринку патоки (це сировина для виготовлення солодощів, які в Україні продає ще безліч інших імпортерів) становив 283 млн грн. А штраф провладному Ігорю Коломойському за «ризик катастрофи національного масштабу» (як це назвали піарники самого АМКУ) – всього 80 млн грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...